Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mekkora az ideális hely 4-6...

Mekkora az ideális hely 4-6 db hullámos papagáj tartására, tenyésztésére?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 6. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb, annál jobb. Nincs végső határ, de ennyi madárnak már kell egy terjedelmes kerti röpde (vagy szoba) főleg, ha tenyészteni is akarod őket.
2017. ápr. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom mint az első.

Szerintem legalább egy kisebb szobányi röpde kell.Amekkora megoldható, de mindenképp több m2 alapterület + magasságra is használjátok ki ami adott

2017. ápr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. ápr. 6. 16:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Pár éve én is 3 pár hullámossal kezdtem, most 20 pár van folyamatosan. Nem is szeretném tovább szaporítani a tenyészpárok számát, mert nekem ennyi elég. Persze folyamatosan frissítem az egyedeket. Az elején készítettem nekik egy 200x90x195 (HxSZxM) centiméteres ketrecet, utána ahogy szaporodtak kellett még egy. Most ebben a két ketrecben van a 20 pár. Azt javaslom, készíts te is hasonló méretű voliert, mert előbb-utóbb úgy is kelleni fog.
2017. ápr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. ápr. 6. 21:42
 6/9 anonim ***** válasza:
olyan 80x100x50 es már jó mert ismerősnél volt ekkorába kb 20 db és tele volt odukkal meg minden,a papagájok nagyon egészségesek voltak,de lehet a kalitka kicsit nagyobb volt
2017. ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. ápr. 7. 22:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A 80x100x50 -es "ismerős" egy szaporító volt legfeljebb és fogalma se volt a normális igazi tenyésztésről...


Ekkora ketrecben hobbiból kedvencként tartunk 1 pár hullámost napi sok óra röptetéssel.


Tenyésztés alapból röpdében kezdődik akárhány párról is van szó.


Ugyanakkor már a tartás is szaktudást igényel. A tenyésztés pedig mégtöbbet. A kellő körülmények biztosítása és az esetleges gondok, problémák megelőzése, orvosolása bizony igényli a hozzáértés. Azt se árt tudni hogy milyen madarak alkalmasak, mikor kell az odú, és általánosságban mit mikor hogyan...

2017. ápr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hát akármekkora is az ideális akármekkora az előírás meg a röptetés stb az ő papagájainál aktívabb és szebb madarakat nem láttam még,a másik hogy valami iszonyú hosszú ideje tartotta őket,szóval a hozzá értés meg volt
2017. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!