Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagáj lenne ideális...

Melyik papagáj lenne ideális a számomra? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Maximum 100e-ig vagy csak nagyon kicsit többet szeretnék a madárra költeni.(a kalitka meg a többi kiegészítőt leszámítva. Csak a madár ára) Nem ő lenne az első papagájom, madaram. Olyan kéne, amelyik elég jól viseli, ha egyedül van, mert egyedül szeretném tartani(mármint lenne társa, egy kutya de mégsem madár) jól kijön más háziállatokkal (jelen esetbe kutya(kistestű)). Nem agresszív, nem zavar ha rikácsol, hangoskodik, de azért túlzásba se vigye.

2012. júl. 31. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hullámos ?? :) Vagy milyen papagájod volt eddig ?:)
2012. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hullámos papagájom volt, és rajta kívül még több magára hagyott madárfiókát is felneveltem.
2012. júl. 31. 16:05
 3/14 anonim ***** válasza:

Kutyával nem lehet együtt. A kutya az ösztöneit követve bántani fogja. De ha még viszonylag ki is jönnek akkor se hagyhatod őket együtt felügyelet nélkül még 1másodpercre se. Amúgy egyedfüggő hogy melyik hogy jön ki más állatokkal.


A hangosság is egyedfüggő.


Mennyit tudnál vele foglalkozni naponta? Mekkora kalitkát tudsz venni? Ki lenne engedve? Ha igen naponta hány órát?

2012. júl. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nimfapapagáj, bár nem tudom kijönne e a kutyával, viszont nagyon aranyos madár. nekem is volt, kezedből eszik, válladra száll. a szobámba folyamatosan nyitva volt a kalitka ajtaja, reggelente az ágyam mellett ült:))nagyon aranyos. viszzont nem tom h a kutyával hogy legyen, mert mondjuk az én szobámba ahol a madár van, oda a család kutyája nem mehet be.
2012. júl. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mennyit tudnál vele foglalkozni naponta? Mekkora kalitkát tudsz venni? Ki lenne engedve? Ha igen naponta hány órát?

A kutyával nem hinném, hogy lenne probléma, már nem egyszer befogadtam madárfiókákat, és a kutyám még segédkezett is benne. Melegen tartotta őket stb. A kutya nem probléma ;)

A kérdéseidre a válasz: Naponta nézzük csak: ha suli időben akkor reggel felkelek, etetés, stb. kiengedés. Kb reggel 7-kor maradna egyedül és fél 3 három körül (délután) érnék haza és akkor másnap reggelig megint vele vagyok. Szünetekben, meg egyértelmű, hogy egész nap tudok vele foglalkozni. A kalitka mérete nem probléma. Egy arának való kalitkát is vennék neki, ha arra van szüksége :)

Persze, hogy ki lenne engedve. Naponta hány órát? Hát reggel mondjuk egy olyan fél vagy 1 órát. Amikor haza megyek akkor pedig egésze lefekvésig ameddig csak akarna. Ha nem akar kijönni a kalitkából akkor ott marad, ha ki akar jönni ki jön. Az ajtaja nyitva lenne.

A nimfánál egy kicsi komolyabb papagájra gondoltam. Mármint nem személyiségileg komolyra, hanem egy kicsit nagyobbra, vagy különlegesebbre. Persze ők is imádni valók. Ha tudnék minden fajtából tartanék :3

2012. júl. 31. 20:37
 6/14 anonim ***** válasza:

Egy aratinga vagy pyrrhura? Igaz nem túl nagyok de ritkábban fordulnak elő főleg mint házi kedvenc. A pyrrhurák személyisége állítólag olyan mint a nagy papagájoké.

Esetleg királypapagáj? Vagy egy pionites?

2012. júl. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az aratingák után azon belül is a nap papagáj után már utána néztem de nem nagyon láttam tenyésztőt aki tenyésztene ilyen madarat (sajnos :/ ). A pyrrhurák nagyon édik, nem is gondoltam olyan nagyra az ő méretük teljesen megfelelő. Ők mennyire viselik el ha csak egyedül pár nélkül tartjuk őket?

Na igen és a fekete sapkás papagáj. Hát azokat imádom. Nagyon nagy formák és édik is. Csak hallottam hogy 100e-től kezdődnek és igaz azt írtam hogy 100e-ig gondolkoztam papagájokban de valahogy sokallom ahhoz képest hogy egy nála nagyobb nap papagáj is ezen ár körül mozog. Tudom, hogy nehezebb tenyészteni őket fogságban mint a többit, na de mégis. De azért őket is imádom. Még rajtuk is gondolkozok. És ők mennyire bírják ha egyedül tartjuk őket?

2012. júl. 31. 23:32
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia, én már írtam a másik kérdésedre...


Csak annyit akarok írni, hogy a méreteknél ne a centiméter legyen döntő, mert sokszor a farktollak megzavarhatnak. Egy nappapagáj és egy feketesapis kb egyező méret. Mindkettő volt már vállamon stb. Pyrrhurák is gyönyörűek és árban (nem mindegyik) olcsóbbak. Ami szerintem a legszebb közülük is szinte a legolcsóbb is az a pyrrhura moliane hypoxantha. De a pyrrhurák olyan 80-120gramm közöttiek (fajtától függően). Egy szenegáli 130-170 illetve a feketesapis is olyan 170körül van.


Ami érdekelne engem, hogy panelban, vagy családi házban laksz?

2012. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Most panelban, de addig nem is akarok, de 1-2 éven belül esedékes a kertes ház és csak akkor. Nem lenne elég hely neki a panel lakásomban.
2012. aug. 1. 14:54
 10/14 anonim ***** válasza:
Értem, nem csak a hellyel lenne gond, hanem a szomszédokkal is :)
2012. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!