Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Első papagájnak mit ajánlotok?

Első papagájnak mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy papagájt,de nem tudom,hogy mit érdemes.

Nem szeretnék állatkereskedésből venni,mert már megjártam egyszer(hörcsög(elég idegbeteg volt szegény).

Kecske papagájt,hullámos papagáj,nimfa papagáj-ban gondolkodom,vagy bármilyen kisebb papagájban,de ezek tetszenek a legjobban.

Kübekházán láttam eladó kecske papagájt.Jófogáson keresgéltem eddig.

Szegeden lakom,szóval a közelben keresgélek,hátha van eladó.


Milyen papagájt ajánlotok ? Milyen idősen érdemes megvásárolni ?Használt ketrecet érdemes venni,vagy inkább újat ?


A ketrecre kb.20.000 szánnék (már ha kijön ennyiből),a madárra meg 10.000 alatt.

Időm lenne rá.A szobámban tartanám,szóval mindig velem lenne.Először 1 papagájjal kezdenék,utána meg vennék neki egy párt (ha ez így jó)


A segítséget előre is köszönöm !



2017. ápr. 21. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Kezdésnek a hullámos papagáj a legjobb, mivel nincsenek különösebb igényei és könnyű tenyészteni is. Viszont társasági madár és egyedül nem ajánlott tartani. A nimfa viszont egyedül is tartható és szintén nincsenek különleges igényei. A kecske papagájjal az a gond, hogy nagy a mozgásigénye és 20.000-ért nehéz megfelelő méretű kalitkát találni neki. Vásárlásnál érdemesebb minél fiatalabb madarat választani mivel ezek jóval kevesebb rossz szokással rendelkeznek és kevesebb az esélye a betegségnek is. Az, hogy a kalitka új vagy nem szerintem mindegy mivel úgyis le lehet takarítani és ferőtleníteni az esetleges élősködőktől és baktériumoktól.
2017. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hullámost ajánlok elsőnek, nekem volt kecske is, de azt nem tudtuk megszelidíteni. Hullámosok aranyosak voltak, előszőr egy volt, majd találtunk utcán egy másikat, és utána jöttek a kicsik. :-)))
2017. ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha hullámost veszel mindenképp párban!

Először én is egyet vettem és tökre depis lett, pedig csak egy napot volt egyedül. Csak ült az ágon és lógatta a fejét és a szárnyát. Szóval vettünk neki egy párt és onnantól rendben volt.:)

2017. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bármilyen papagájt veszel, mindenképpen párban ! Ez alapszabály :) (hiába lakik a szobádban, nem tudsz napi 24 órában olyan társaságot nyújtani neki, mint egy másik papagáj, és a viselkedés zavarok innen szoktak eredni)

Nekem személyszerint hegyi papagáj volt az elsőm, utána jöttek a nimfák, és a felsoroltak közül is őket ajánlanám :) gyorsan tanulnak, és imádnak az emberen lógni.

A hullámossal személyszerint azt a baj, hogy rettenet hangos, és egész nap megállásnélkül magyaráz, a kecskéim mikor voltak mindent darabokra szedtek, amit csak elértek :D


A helyedben használt ketrecet keresnél, úgy akár féláron is hozzájuthatsz, lefertőtleníted, és semmi baja :)


Ha mégis úgy döntesz, hogy előszőr csak egy madarat veszel, és utána társat neki, akkor készülj plusz kalitkával, mert az első 2-3 hétben külön szobában kell karanténozni az új madarat, nehogy bevigyen valami fertőzést.

2017. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !


Utánanéztem ennek a hegyi papagájnak és szimpik :D

Mennyiért vetted őket ?Esetleg ismersz Szeged közelében tenyésztőt (vagy bárki ismer) ?

2017. ápr. 21. 17:49
 6/10 A kérdező kommentje:
+ Rózsásfejű törpepapagája van valakinek ?Vélemény ?
2017. ápr. 21. 17:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Rózsásfejű törpepapagájt tényleg csak párban lehet, még akkor is ha nem tenyészteni szeretnéd őket. Nagyobb ketrecben is tartható reptetés mellett. Nekem személy szerint az a bajom velük, hogy eszméletlen hangosak.
2017. ápr. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

MINDEN papagájt párban kell tartani illetve ez az általános de vannak fajok akik inkább csapatban érzik magukat a legjobban de párban is tarthatók, viszont arra az 1 fajtársra nagy szükségük van.

A párban tartás NEM jelenti azt hogy tenyészteni is kell. A párra a madár jólétéhez van szükség. A tenyésztés egy másik és sokkal összetettebb, nagyobb szakértelmet igénylő dolog. Nem része a tartásuknak.


Hullámos, kecske, nimfa jó kezdő fajok. A törpepapagájnak van élesebb hangja és nehezebb szelídíteni de ők is jók lehetnek.


Ketrecet házilag készíteni a legolcsóbb főleg ezeknek a kisebb fajoknak. 20 ezerből egy jó nagy ketrecet, kisebb röpdét össze lehet dobni. Nem kell hozzá nagy kézügyesség.


Az utólag vett pár sokszor problémákat idéz elő... Véleményem szerint jobb egyszerre kettőt venni és együtt foglalkozni velük így nem szoknak el a fajtárstól és egymástól tanulják el a dolgokat, egymást bátorítva szelídülnek...


Nekem hullámosom és nimfám van. Mindkét faj más...


Ne csak kinézet alapján válassz fajt hanem olvass utána a faj viselkedésének, jellemző tulajdonságoknak és az igényeiknek mert eltérőek.

2017. ápr. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ !

Találtam egy hullámos papagáj tenyésztőt nem messze Szegedből.Vannak más papagájai is,de a hullámos mellett döntöttem.

2017. ápr. 22. 09:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Nimfa és hullámos jó, hasonló a viselkedésük!
2018. jún. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!