Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madarakat szeretnék távol...

Ha8lsu kérdése:

Madarakat szeretnék távol tartani a kertemtől. Szépek, meg aranyosak, de elég sokat piszkolnak a kerti bútorokra és egyéb helyekre is. Mit lehetne tenni macska beszerzés, madárijesztő kihelyezés és a műmadár kihelyezésén túlmenően?

Figyelt kérdés
madár távoltartás
2017. máj. 29. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Szomorúan hallom.engem meg a szomszédok macskái zavarnak. beszarnak a kertembe, teleszőrözik az udvart, allergiás asztmám van, egészségügyi problémát okoznak. Mit csináljak velük, lőjem le, mérgezzem meg? Évente több billió madarat nyírnak ki csak Észak-Amerika területén.

[link]

2017. máj. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ne szomorkodj, mert én nem legyilkolni szándékozom a madarakat, hanem távol tartani. Szépek és aranyosak, ahogy a kertben csiripelnek, de a madárürülék komoly betegségek terjesztője is tud lenni.
2017. máj. 29. 16:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Hol laksz? Hacsak nem a városi galambkolóniák lepik be a kertedet, akkor az a pár darab ürülék a hét folyamán szinte semmi. Ez olyan, hogy a házban is kell takarítani, a kertben is.


Egyébként én hallottam ultrahangos "galambriasztóról", de úgy tudom nem igen hatásos.

2017. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Madárürülék, tisztázzuk.

Szalmonellát lehet kapni, ha az ember benyalja. De azt hamarabb el lehet kapni ételekből, vendéglőkből.

Ornitózis- általában galambászok vagy baromfitelepen dolgozó, higéniát nem betartó dolgozók betegsége, viszonylag ritka.

Elég kevés betegség van, ami emberre is veszélyes, mivel nem emlősök.

Aggodalomra nincs ok. Szabadlevegőn, néhány madár-pottytól nem fog senki megbetegedni.

2017. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudtad, hogy az UV kiöli a salmonellát.

Most már tudod.


Egy tag akinek tojótelepe van 10 éve, és soha nem betegedett meg tőlűk.


Húzz a kertedre hálót és abba mehet 20 macska

2017. máj. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!