Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan reptessem a hullámos...

Hogyan reptessem a hullámos papagájt, ha az nem akar kijönni a kalitkából, hiába nyitom ki az ajtaját?

Figyelt kérdés
Szeretném, ha szelídebb lenne, ezért benyúlni és megfogni nem akarom, nehogy még jobban elijedjen tőlem.
2017. jún. 21. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem pár hónap magánzárkával nálad is el lehetne érni, hogy olyan pszichikai állapotba kerülj, hogy ne akarj kijönni onnan akkor sem, ha kinyitják az ajtót. Talán ott nagyobb biztonságban érzi magát szegény, mint ha kijönne.

Jól teszed, ha nem piszkálod.

És nem kellene madarakat fogságban tartani, de ezt gondolom hiába mondom, majd úgyis megmagyarázzák a többiek, hogy én gondolom rosszul, és milyen jó dolog ez.

2017. jún. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A probléma már eleve ott kezdődik, hogy sajnos ezek a madarak a szabadban már nem tudnának megélni. Ez ha tetszik, ha nem, akkor is így van.

Szóval szeretném, ha a madár minél jobban érezné magát, kiengedhetném repülni stb. Ehhez kértem tanácsot, ha ez nem megy, lehet tovább görgetni.

2017. jún. 21. 14:19
 3/4 anonim válasza:
Szia! Nekünk is van hullámos papagájunk, mi úgy csináltuk, hogy először a kalitka széléhez raktuk az ételt (hosszú szál amin magok vannak) ott tartottuk egy jó fél óráig kb. minden nap, aztán egy idő után (3-4 nap) odajött és evett abból, 1-2 hét után meg már várni sem kellett, odajött amint bedugtam és evett róla. Majd később kinyitottam a kalitkát és a szélére kirepült, hogy egyen, 1-2 hét múlva meg, hogy elérje már rámászott a kezemre, mostanra meg már lazán rárepül a kezemre és ott totyorászik :)
2017. jún. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos választ!

Ő is eszik már, ha odatartom neki a szálas kölest, akkor remélem, hogy csak idő kérdése és ő is rászáll a kezemre és kiengedhetem repülni.:)

2017. jún. 22. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!