Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Na gyerekek. Hogy van az,...

Na gyerekek. Hogy van az, hocg a csirkének minden nap van tojása? Ehhez nekik minden nap kell dugni vagy egy évre elég egy dugás? És hog döntik el, hogy kell-e kiscsibe vagy nem?

Figyelt kérdés

2017. jún. 29. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
A tyúk minden nap menstruál, elhagyja a petéjét, ha meg van termékenyítva, ha nem. A legtöbb madár képes eltárolni a belé juttatott spermát, így képes folyamatosan áldott állapotba hozni a petéit.Úgy döntik el, hogy kelle kiscsibe, hogy felmérik a terepet és látják azt, hogy kaja van, pia van, jöhet a baba.
2017. jún. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Ez komoly kérdés? :D


Amúgy ha jól tudom a tojást, amit mindennap kitojnak, képzeld el úgy, mint egy meg nem termékenyített női petesejtet (mintha a nők mindennap kimentruálnának egy petesejtet). Ebből sosem lesz kiscsibe.


Kiscsibe, ahogyan te mondtad, d*gás után lesz.


Az, hogy mikor d*gnak, arról meg kérdezd a kakast.


:D

2017. jún. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

1#!!


Azta, ez nagyon hasznos volt!

Én ezt a "sperma-tárolós" részt nem ismertem o.O


Mindennap tanul valamit az ember :D

2017. jún. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Én úgy tudtam, hogy a tyúknak van tojása.
2017. jún. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

A csirkének nincs tojása, a csirke az még növendék állat.

A tyúknak sincs minden nap tojása, évi 180-300db tojást rak, kisebb-nagyobb szünetekkel.

Télen kevesebbet, tavasszal többet tojik. (tojásgyárban évszaktól független a mesterséges megvilágítás miatt)

A tojásrakás teljesen független a dugástól.

A tojótelepeken életükben nem dugnak az étkezésitojást tojó tyúkok mégis azok tojnak a legtöbbet.


Nem rdöntik el, hogy kell-e csibe vagy nem.

Valóban pázástól számított 1 (max 2) héten belül még lehetnek termékenyek a tojások.

2017. jún. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó jól írja. Nem tudom a kakassal jobban tojnak elmélet is honnan született pedig itt sokat látom, de hülyeség. Ezen az oldalon meg mindenki is ért hozzá ugye...
2017. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!