Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy megszelidített hullámos...

Egy megszelidített hullámos papagájt ki lehet vinni a szabadba?

Figyelt kérdés
Azt már tudom, hogy a szelíd madarat a kalitkából ki lehet engedni reptetni, de szeretném tudni, hogy a házból is kivihetem-e, anélkül, hogy megszökne. Előre is köszi a választ.
2017. júl. 5. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp se tenném. Lehet akármennyire szelíd, elég meglátnia egy rigó méretű madarat elrepülni felettetek és azonnal beindul a menekülési ösztön attól tartva hogy ragadozó támadhatja meg, utána meg már semmit sem ér a szelidítettség, el fog repülni sajnos.
2017. júl. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vadászatra képzett sólymokat lehet szabadon röptetni, mert elég okosak és visszamennek a gazdájukhoz, illetve nem igazán ijeszti meg őket más madár.

A pici papagáj meg meglát egy bogarat vagy nagyobb fecskét, és a büdös életben többet nem látod. Emlékezni sem fog rád, sem arra, hogy hol lakik, csak repül pánikolva, amíg el nem kapja valami.

2017. júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor csak a szobában, köszi a segítséget.
2017. júl. 5. 23:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Ha valaki ért hozzá,akkor a ragadozó madarakat be lehet tanítani, vissza fognak jönni.

Hullámos papagájnál esélytelen, odakint csak úgy legyen,hogy ne tudjon megszökni.(pl fedett röpde)

2017. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen ahogy írják a többiek.

Prédaállat és ebből adódóan bármitől megijedhet váratlanul aztán huss és a félelemtől nem gondolkodik csak repül és repül amíg bír. Szinte kizárt hogy visszatalál.


Vannak akik azt mondanák hogy persze hisz ők is kivitték, kiviszik,stb. de ők a madár életével játszanak feleslegesen. Még egy hullámosnál jóval nagyobb papagáj is simán elrepülhet. NINCS olyan erős kötődés ami felülírja a madár ösztöneit.


Vannak külföldi oldalakon kiképzések a szabad reptetésre de én azt se merném megkockáztatni mert az ösztöneiket NEM lehet felül írni. Jó példa erre amit nemrég olvastam: állatkertbe papagáj show közbe megijedt és elrepült egy betanított arapapagáj majd pont rossz helyre szállt le szegény és elütötte egy autó.

2017. júl. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!