Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sérült galambot találtam. Mit...

Sérült galambot találtam. Mit tegyek vele amíg állatorvoshoz nem tudom vinni?

Figyelt kérdés
Ma este hazafele találtam meg a galambot. Úgy látom a csőre sérült ezért nem tudja rendesen kinyitni. Egy fecskendővel sikerült egy kevéske vizet adnom neki, de nem tudom hogyan etessem meg. Sajnos már csak holnap tudom állatorvoshoz vinni.

2017. máj. 8. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Hivj fel egy madarkorhazat es ott kerj segitseget hogy mit csinalj holnapig
2017. máj. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha babról vagy borsórol leszeded a héját azt pici vizzel pépesítve betudnád adni fecskendővel. Esetleg ha nincs ilyesmid otthon akkor ha kenyeret pépesítenél az is jó lehet szerintem.
2017. máj. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a pépesített kenyér nem jó mert felpuffad és felrobban :S
2017. máj. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a hortobágyi madárkórházat hívnám fel.Telefonon is biztos segítenek átmenetileg és megoldják, hogy el tudd juttatni hozzájuk az állatot.

De persze állatorvos is ok, csak nem mindegyik foglalkozik velük.

2017. máj. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szépen befogod a fejét két ujjad közé és ránttassz egy nagyot rajta.Ennél nagyobb gyógyszert nem tudsz neki adni.Csőrpobléma kemény meló.Felépülni valószínű nem tud majd.Madárkórház legtöbbször szarik a fejünkre.
2017. máj. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem van ilyen ben gyakorlatom, mert 3 napos korától már felneveltem kisgalambot. Sokáig (legalább egy hétig) kellett fecskendőből etetni, mire a magot is bele tudtam tenni kézzel.


Ha nagy a galamb, akkor az öledbe teszel egy ruhadarabot amit nem baj ha lekakál, mert lefogja az biztos. A két lábad között meg tudod támasztani, hogy ne ugorjon ki a kezedből. Bal kezed felülről ráteszed a galamb hátára, hogy a szárnyával ne tudjon csapkodni és a bal kéz mutató és nagy ujjaddal két oldalról megfogod a csőrét és a jobb kéz egyik ujjával kinyitod. Már ahogy engedi a csőr sérülése.


(Miből áll a csőr sérülése? Miben látszik, hogy sérült? Milyen elváltozást látsz rajta?)


Ha lehet a csőrét megfogni bal kéz két ujjával, ahogy leírtam és a jobb kézzel kinyitottad a csőrét és ballal megfogod oldalról, hogy ne tudja becsuni és jobb kézzel lehet adagolni kicsi vízzel kevert és frissen felrázott, fellazított búzadarát neki. Az én 3 napos kicsi galambom is ezen erősödött meg annyira, hogy utána már a búza mag is bele férjen a csőrébe.


Egyébként a fehérkenyérből egy kevés nem árt neki, de nem kell nagyon megtömni vele. Azt imádják az enyémek is, de még jobban a fehér lisztből készült kifki v. zsemle belsejét. Egyáltalán nem árt nekik, sőt majdnem megvesznek érte! Pedig ott van előtte a búza és a köles meg a hántolt napraforgó mag is. (Ma már majdnem 9 éves az a galamb akit így neveltem pici korától).


Azóta mi lett vele?

2017. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!