Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meik jako papagaj hajlamosabb...

DonAtom kérdése:

Meik jako papagaj hajlamosabb a beszelgetesre a bakk vagy a tojo?

Figyelt kérdés
2017. júl. 18. 07:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha ennyire hülye vagy hozzá, akkor a madár és a te érdekedben is azt tanácsolom, hogy felejtsd el a jákót. Ezek a madarak vadállatok, nem háziasítottak úgy, ahogy a hullámos és a nimfa, így a természetes ösztöneik sokkal erősebbek. Költési időszakban meg fog gajdulni, akárhogy neveled. Hangos és nagy hely kell neki, a szomszédok sem fogják díjazni, és képes csúnya sebet okozni. Inkább próbálkozz eleve háziasított papagájfajokkal, ha nagy madárra vágysz, akkor nimfával, ők is nagyon tanulékonyak, képesek hangokat utánozni, az ügyesebbek akár beszédet is. Ráadásul jól nevelhetők, ami nem elhanyagolható.
2017. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

A marhaval sincs keves baj megis anyad teged is felnevelt !!!Sajnos Es ugy latom hogy meg a ketrec ajtot is nyitva hagyta

Koszonom a tanacsot .😊

2017. júl. 20. 07:10
 13/18 anonim ***** válasza:

Madarat eleve párban kell tartani. A jákónak nagy hely kell. Ahogy elnézlek ezt nem tudod biztosítani nekik,szóval ez bukott ügy.

Inkább tarts hullámost. Mindenki jobban jár.

2017. júl. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
papagájt csak párban tartunk :) És nagyon nagy a hely igényékük is :) Érdemes megtudni beszerzés előtt hogy van-e a környékken madarakkal foglalkozó állatorvos, illetve azt sem árt tudni hogy 200 ezernél kezdődnek a jákók, és chip és bejelentés kötelesek
2017. júl. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz állatkínzóvá válni, inkább hagyd meg a jákókat a szakértőknek, azoknak, akik képesek az igényeiket biztosítani, te még azt sem tudod, hogy a hím papagáj nem bak, és a beszédkészsége érdekel.

Több, mint 20 év madaras múlt van mögöttem, rengeteget olvastam is madaras témában, sőt, folyamatosan tájékozódok, tetszenek a jákók, a nagy kakaduk, az arák, mégsem tartok, mert tudom, hogy nem tudnám biztosítani számukra a megfelelő körülményeket. Tartok madarat, de olyat, amilyennek az igényeit biztosítani tudom, hely, takarmány, és minden tekintetében, ami szükséges. Nincs sok madárdoki, de ez javul, és mára találtam hozzám közel is olyat, aki ért a madarakhoz, ha szükségem lenne rá. Amíg ez nem volt így, akkor ha kellett, tenyésztőktől kértem tanácsot. Mára van egy 9 éves nimfapapagájom, akit tojás kora óta ismerek, évekig voltak 4-en, 6-an, volt, aki tenyésztőhöz került, volt, aki nem élt sokáig, volt, aki meglépett, a 9 évesem pedig igazi sikersztori.

2017. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kérdező ezt a cikket tudom ajánlani: [link]
2017. júl. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom az ertekelheto es elgomdolkodtato valaszt
2017. júl. 22. 06:34
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál választ. De akkor szájbarágósan is megkapod, ha kell. A papagájok neme hím és tojó, a hímek nagyobb eséllyel tanulnak meg hangokat utánozni, de soha nem fognak veled úgy beszélgetni, mint egy ember. Mivel bak nemű papagáj nem létezik, a tojó hangutánzó-képessége nem olyan erős, mint a hímeké, így sem a bak sem a tojó nem fog veled még annyira sem beszélgetni, mint egy hím. Ez így megfelel? A kérdésed az általad felvázolt formában értelmetlen.


Ha pedig madarat akarsz tartani, akkor olvass el pár madaras szakirodalmat, weboldalt, tenyésztői oldalt, azok alapján vizsgáld meg, hogy képes vagy-e az általad tartani kívánt madár szükségleteit biztosítani, és csak akkor tarts bármilyen madarat, ha a szükségleteit biztosítani tudod. Egy papagáj hosszú távú társ, nem olyan, mint egy rövid életű hörcsög, aki pár év múlva mindenképpen elpusztul. Egy nimfa több, mint 30 évig is élhet, egy jákó megélheti a 80-at is.

2017. júl. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!