Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zebrapintyeknek milyen játékok...

Zebrapintyeknek milyen játékokat tudok összerakni?

Figyelt kérdés
Minden nap kiengedem őket, van egy kis ágakból összetákolt játszóterük, rajta egy stabil hintával, de nincs ötletem mit tehetnék még rá. Előttük hullámos papagájok használták a játszóteret, nekik volt fent toboz meg wc-papír guriga, ezekkel a pintyek nem sok mindent tudnak kezdeni.
2017. júl. 28. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Kölest, reszelt répát, salátát, reszelt/nem reszelt almát.Salátát mértékkel mert ha túl sokat esznek rosszul lesznek!Az enyémek ha kapnak a felsoroltakból beleugranak az etetőbe örömükben:)

De ha nem kaját szeretnél nekik adni akkor szerintem kis tálkába langyos kevés vizet hogy fürödjenek.

2017. júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tiszta helyről szedett fűkalászokat vagy fürtös kölest felkötözöl úgy hogy csak nehezen érjék el az ágakról.

Jó elfoglaltság lehet az is ha veszel egy nagyobb cserépalátétet vagy tálcát megtöltöd apró de akkora kavicsokkal amiket nem tudnak megenni és rejtesz közéjük magokat.

Tiszta helyről szerzel leveles fűzfaágakat és gazdagítod vele a kinti helyüket. Nem ismerem a pintyek viselkedését de lehet jól ellesznek a levelek leszedegetésével.

Ketrecestől kiviszed őket félárnyékba napozni.


Ilyenekkel lehet változatosabbá tenni az életüket hisz ők a papagájokkal ellentétben nem rágnak, aprítanak.

2017. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem ételre gondoltam, az meg van, elég változatosan, illetve fürdetőjük is van, de nem használják. A fűzfa ága jó ötlet, levegőzni szoktak, a fűfélék felkötözése is megfontolandó, bár ott az lenne az elfoglaltság, hogy behordja a fészekbe :D

Akkor ezek szerint nagyrészt mindent kipróbáltam amit lehet...

2017. júl. 29. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!