Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zebrapintyeknek milyen építő...

Zebrapintyeknek milyen építő anyagot rakhatok be?

Figyelt kérdés

2015. nov. 10. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Elsősorban füvet friss vagy akár szárított formában (széna), gabonafélék elszáradt virágzati tengelyét (szalma), fagyapotot, kisebb (nem mérgező) leveleket. Vattát nem ajánlatos, mert beleakad a karmuk.
2015. nov. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyenek a tieid, de az enyémekből kiindulva felesleges minden próbálkozás.

Én már mindent próbáltam náluk, de semmi sem felel meg nekik. Volt odújuk is meg fészkük is, csak ki kellett volna bélelniük. A száraz füvektől (szalma, széna, különböző levelek, mindent kipróbáltam amit találtam) kezdve a vattán, újságpapíron, fűrészporon keresztül a textilcsíkokig mindent megpróbáltam, amit beraktam kiszórták, amit kint hagytam bevitték, majd ismét kiszórták és otthagyták.

Amikor zöldeleséget rakok be nekik azt is elkezdik behordani a fészekbe, de aztán kiugrálják belőle. És mindemellett folyamatosan bontják a fészket. Most egy kis fonott fészek van bent, kiszedik belőle a szálakat. Volt bent nekik egy rigófészek is, az udvaron találtam, imádták, de szétbarmolták. Az odút telesz_rják, a végén azért szüntettem meg, mert rossz volt nézni ahogy kinézett.

Már kezdem feladni, ha a mostani fészket is szétszedik nem is rakok be nekik semmit.

2015. nov. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam a hím, amint meglátja, hogy új szárazfüvet tettem be, már röpül is és viszi be az odúba.

Én száraz füvet szoktam, meg azt is beviszi, ami lehull toll. Vattát én is ellenzem, meg nem is természetes annyira.

2016. máj. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!