Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madárnak van ilyen...

Milyen madárnak van ilyen hangja? Mintha azt kérdezgetné szép lassan, hogy " Mi zuujs? " És olyan hangja melyiknek van, mintha azt ismételgetné, hogy "Teach ya! " És utána egy nagyon parányi szünet, utána még jó gyorsan 3X egymás után elmondja.

Figyelt kérdés
Amúgy a "Mi zújs"-os madár, itt valamelyik előbbi kérdésnél láttam, hogy csicsörke, arra hasonlított emlékeim szerint, viszont ami videót láttam róla, ott egész másként beszélt, tehát sanszos, hogy nem az volt, de ettől még lehet, mert mi is használunk ugye más szavakat.

2017. aug. 6. 18:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És így elnyújtva, és nagyon cukin, mintha tényleg érdeklődne, úgy kérdezi, hogy mi zújs:)
2017. aug. 6. 18:17
 2/11 anonim ***** válasza:
2017. aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A zsezsére vagy a kenderikére tippelek, de poszáta is lehet.
2017. aug. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi,mindjárt nézem,miket linkeltetek/írtatok, meg amúgy találtam egy olyat, amelyik lehet, hogy tájszólású, vagy csak más a hangja, vagy miénk beszél tájul, ehhez hasonlít, nálunk a "mi"-t jobban kihangsúlyozza; zöld kezet is amúgy mindjárt nyomok.
2017. aug. 6. 18:35
 5/11 A kérdező kommentje:
https://www.youtube.com/watch?v=uxxf6KCPrTM Mármint ez olyan:) Most nézem mindjárt, miket írtatok
2017. aug. 6. 18:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=KGxuC4_vdDw

Ez a sorozat ( kerti madarak és hangjaik ) nagy segítség lehet. Ha véletlenül nem is kerülne elő a te madarad, nyugtató a kis dalosokat hallgatni. Valóban a madaraknál is van "tájszólás", de biztosan nem hagyod magad megtéveszteni. :)

Ha kiderül, majd írd meg, melyik az!

2017. aug. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Énszerintem az lesz az, amit linkeltem, csak annak nem tudom a nevét:D De köszi az eddigieket:)
2017. aug. 6. 18:41
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez csíz a videóban.
2017. aug. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,láttam már ilyen videót, pont ezt akartam elkerülni, hogy így végig kelljen nézegetni, de valszeg előbb-utóbb úgyis megnézem, én asszem az a scatius-videóban lévő lesz az:)
2017. aug. 6. 18:44
 10/11 A kérdező kommentje:
Oh, csíz, köszönöm:) Mindenkinek mentek a zöldek!:)
2017. aug. 6. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!