Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért ilyen szemétládák a...

Miért ilyen szemétládák a madártenyésztők? Vagy ez csak a hozzá nem értés felsőfoka?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden. Volt egy fiú nimfám. Arra gondoltam, hogy szeretnék többet és tenyészteni is szeretném őket, ez több éve volt. Vettem egy nimfát mellé. Kiderült, hogy az is fiú. Volt két fiú nimfám, de akkor még nem tudtam, hogy rosszat adtak csak ugye vártam, hogy költsenek, de ugye nem jött össze. Ugyan attól a tenyésztőtől vásároltam két lutínót, párnak adta. Több éven át nem költöttek. Nem csoda, mert mind a 2 tojó. Összeengedtem a 4 nimfát mondván, hogy úgysem költenek és szépen összeállt a két hím a két nősténnyel és lett is következő évre 6 kisnimfám, amiből sikerült eladni is illetve cserélni. Azzal a tenyésztővel nem foglalkoztam, egy másiktól vásároltam 2 fehér nimfát. Mind a 2 tojó lett.. Hogy ne keveredjenek el a szürkékkel, ugyan attól a tenyésztőtől vásároltam egy "fiú" lutínót (a fehérekhez vettem) és az is tojó lett.


Minden éven költenek rengeteget és el is tudom adni mert így már sok párom van. Csak az a baj, hogy már foltosak meg szürkék, mert elkeveredtek. Vannak egyáltalán olyan tenyésztők, akik nem vernek át és tudnak eladni vagy cserélni fiú fehér vagy lutínó nimfákat?



2017. aug. 14. 21:02
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

# 9


# 9"16 évesen is simán meg lehetett volna különböztetni a nemeket ha utánanézel."


"Amúgy vagy ők sem tudták a nimfájuk nemét,nem olyan egyszerű az,"


Tehát nekem kezdőként simán meg kellet volna tudni állapítani egy nagyon fiatal madárnak a nemét, de ők, akik évek óta tenyésztették őket, ők tévedhetnek.:DDD


Egyébként a linked azt írja, hogy normál hím inó tojó esetén csak 100% normál tojó jöhet ki, de mint mondtam az enyémek sokkal világosabbak.


Továbbá azért kérdeztem, hogy részlegesen van e inóság, mert akkor mi a helyzet a fekete szemű sárga vagy fehér madarakkal?

2017. aug. 17. 11:59
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom,hogy teljesen kezdőként meg kellett volna külőnböztetned,csak ott azt írtad,hogy 16 éves voltál. Ez nem kortól függ. De egyébként jogos😉
2017. aug. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Részleges inoság nincs.

A fekete szemű fehér/sárga madarak más színváltozatot képviselnek. Hullámosoknál tudom hogy ez a duplafaktoros(DF) spangle színváltozat de nimfáknál ilyen nincs.

Ha a vártnál másabb színű fiókák lettek akkor ott hordoz valamelyik szülő pluszba valamit.


Linkelt nimfás fórumon elkezdtem keresni... olyanokat olvasok hogy ezt inkább meghagyom neked ha érdekel mert már teljesen belekeveredtem ebben a nagy információáradatba.

Pár példa miket futottam át:

Ennek nincs sok köze a témához de jól mutatja milyen bonyolult a genetika: [link]


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



Ez pedig egy jó kis oldal a színváltozatokról:

[link]

2017. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!