Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek hogy ne féljen a...

Szabi;) kérdése:

Mit tegyek hogy ne féljen a hullámos papagájom?

Figyelt kérdés
4 hete van egy fiatal hullámos papagájom és még mindig nagyon fél minden mozdulattól pedig amikor tehetem nagyon sokat beszélek hozzá és foglalkozok vele, egyébként nagyon aktív madárka és mikor csipog és hozzászólok visszabeszél de egyszerűen nagyon fél és a fürtös kölest sem hajlandó megkóstólni kezdő vagyok mi a tehendőm mit tehetek

#hullámos papagáj #Nagyon fél
2017. aug. 17. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:

turelem, foglalkozas, turelem, foglalkozas...

nalunk sok sok honap telt el mire eljutottam oda, hogy meg tudtam fogni es hagyta magat

jo, mondjuk nem is foglalkoztam vele naponta orakat :(

Idovel mindegyik megszelidul, kesobb ugy irtam a lecket, hogy ott maszkalt az asztalon es mindig lecsipte a rotring ceruza hegyet meg osszekakilta a torikonyvet.

Ne siettesd, majd megszelidul.

2017. aug. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi akkor varok
2017. aug. 18. 06:28
 3/4 anonim válasza:
nekem is van hullámos papagájom én azt csináltam hogy közelebb mentem hozzá és elkezdtem vele kedvesen beszélni az után benyúltam a kalitkába és meg simisztem hogy lássa hogy nem ellensség vagyok az egyépként fontos hogy ne legyen a kalitkája fellet semi mózógó mert azt hiszi hogy ellenség van és félni fog ne csinálj hirtelen mozdulatokat és talán szelideb lesz remélem segitettem bocsi a helyes írás hibákért :( ;)
2017. aug. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fajtárs beszerzése!


Ha 1 hónap alatt nem sikerült annyit elérni hogy egyen a fürtös kölesből akkor ő egy fokozottan félős madár lehet amin nagyban segít egy fajtárs mert növeli az önbizalmát,bátorságát. A fajtárs jelenti a biztonságot számára. És amúgy is kell nekik fajtárs mert az ember nem tudja pótolni.


Én is fajtárssal szelídítettem meg a nagyon félős madaramat. 1 hét után mindkettő szelíd volt.

2017. aug. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!