Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A törpepapagájom pár napja...

A törpepapagájom pár napja elkezdett a táljában feküdni, mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Anyukám aggódik hogy valami baja lehetne a madárnak és van is benne valami mivel már nem fiatal,én azért optimistább vagyok és azt gondolom nincs semmi baja de azért kíváncsi vagyok a ti véleményetekre madár tartók,orvosok

2017. aug. 27. 19:31
 1/6 anonim válasza:
Azt gondolom a választ is megadtad. Ha idős vélhetően ezek már jelek.
2017. aug. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nem fiatal hány évet takar pontosan? És milyen körülmények között él?


Mindenesetre ha egy madár,állat a megszokottól eltérően,furcsán viselkedik akkor nem szokás arra fogni hogy idősebb. Hanem szokás elvinni egy orvoshoz még mielőtt meghal valami egészen mástól.

Ezt szüleidnek is üzenem.... És nem 1 héttel később hanem akkor amikor a problémás viselkedés felmerül.

+ madarakhoz alig ért az országban 1-2 orvos szóval az nem opció hogy elviszitek a legközelebbihez mert könnyen megeshet hogy településeteken sőt még a környező városokban sincs hozzáértő orvos.

2017. aug. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Janka Sikovna válasza:
Viszont azt is mérlegelni kell, hogy halál ellen nincs orvosság. Szóval beleölsz akármennyi pénzt egy öreg papagájba, megvizsgáltatod, rámegy a gatyád, és utána két-három héten belül elpusztul valami másban.
2017. aug. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért is kérdeztem hány éves? Sokaknak a középkorú állat öreg mert nem tudják hány évig élnek valójában...
2017. aug. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon fiatal voltam mikor vettük egy fix 10 évet mondanék.Meg még annyit hozzá tennék hogy tojó és egyedül van,eredetileg ketten voltak de a párja hamar elpusztult egy pár év után.Amit még érdemes tudni hogy szegény nagyon szerene tojni,ha kiengedjük egyfolytában felfedez minden féle résekbe bemászik olyan mint ha fészket keresne magának.Most azt csinálja hogy a táljában lévő apró szemű magvak által formált puha "párnán" trónol.
2017. aug. 31. 22:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért nem merült fel ennyi év alatt hogy új párhoz szoktatjátok???? A törpepapagáj más néven szerelemmadár mert mindenük a párjukhoz bújni és ilyesmik. Egyedül élni egy papagájnak ennyi éven át nagyon rossz.


Ha tojó és folyton hormonos akkor keresendő az ok mert az oké hogy időszakosan rájön a "keressünk fészket" dolog de hogy folyamatosan... Mekkora a ketrece, mi van benne, milyen magokat tartalmaz a magkeverék amit eszik, mit kap enni magokon kívül???


Leírás alapján "fészkel" a táljában...Elképzelhető hogy esetleg tojni akar de az nem biztos hogy könnyen meg lesz neki szóval legyetek résen és tudjátok hova tudtok rohanni vele ha baj van mert a tojáselakadáshoz hozzáértő madaras orvos kell különben belehal.

2017. szept. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!