Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagáj tud megtanulni,...

Melyik papagáj tud megtanulni, , beszélni'' ezek közül?

Figyelt kérdés

Kis Sándor papagáj

Rozella

Baraband?


Köszi!

Pls ne ítéljetek el, h hangutánzó papagájt akarok! XD


2017. szept. 11. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

A kis Sándor papagájról tudok.

Miért ítélne el bárki is?

2017. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lényeg, hogy közvetlen tenyésztőtől vegyél, kizárólag kézzel nevelt, szelíd madarat. Nem mindegyik tud hangot utánozni, de kis Sándort mondok ezek közül én is.
2017. szept. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A Barrabandról nem tudtok?

Azt olvastam, h a Kis sanyi nehezen szelídíthető és nem bír magàval xd


A rozi meg mist olvastam, h csak csiripelni tud.


A barrabandról nem találtam a kérdésemre meg a vàlaszt:/


Holnap megy a szülőm madárnézőbe, míg én suliba vagyok. Szóv. Most kell eldöntenem, h melyiket akarom...

2017. szept. 11. 15:56
 4/6 anonim ***** válasza:

A kézel nevelt papagájok szinte mindig videlkedés zavarosak, és semmi köze a szelídséghez, hogy szülők nevelték-e.

A felsoroltak közül a kis sándor a legvalószínűbb hogy megtanul, de ez se 100%, mivel az adott madár jelemétől is függ.

Viszont nem árt tudni, hogy papafájt CSAK párban tartunk, és nem igaz, hogy akkor kevésbé lenne szelíd.

2017. szept. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hagyjad még a madárvásárlást, előbb olvass még róluk azt ajánlom a madár érdekében...

Papagájt csak párban tartunk! Felsorolt fajok mindegyike röpdemadár, szobán belül is! Szóval erős, vastag dróthálójú, fém legalább 80x150cm-es alapterületű röpde készen áll a szobádban?


És nagy baj hogy a hangutánzás az elsődleges ugyanis semmire sincs garancia, egyáltalán nem biztos hogy adott madár/madarak fogékonyak rá. Ha nem beszél eladod vagy mi?


Előbb a fajok/faj igényeivel legyél tisztában meg a viselkedésükkel.


Kissanyiból egyáltalán nem kell a kézzel neveltre menni. Fiatal szülők által nevelt kissanyik megszelídíthetőek sok türelemmel és foglalkozással és legalább egészséges "éntudatuk" lesz nem úgy mint a kézzel nevelteknek.


Rozella neked felejtős. Mint írtam légy tisztában a fajok tulajdonságaival,viselkedésével... Azt olvasni hogy még a kézzelnevelt rozella se szelíd annyira de ez nyilván foglalkozás kérdése is de hogy beszélni nem fog az szinte biztos.


Barabandról nincs túl sok információ, nem gyakori faj a tartók körében.



Kissanyikkal kapcsolatba nagyon ajánlom őt, ha kérdezel tőle tartásról,viselkedésről,stb biztos válaszolni fog és ha a faj mellett döntesz a későbbiekben is segít. [link]

2017. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben, nagyon köszönöm szépen. :)
2017. szept. 12. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!