Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet-e egy Hullámos papagájt...

Lehet-e egy Hullámos papagájt és egy Nimfa papagájt együtt tartani? Milyen kalitkát és játékokat érdemes nekik venni?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni mind a két fajból egyet de csak úgy hogy ha lehet őket együtt tartani. Mind a kettőből hímet szeretnék, és szeretném őket megtanítani különböző dolgokra. Természetesen a Hullámost beszélni és egyéb trükkökre, a nimfát pedig pl rövid dalokat fülyültetni. Mivel kezdő madár tartó leszek így a válaszokat ahoz mérten szeretném. :)

2017. okt. 4. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt a tévedést én már elkövettem. A nimfa agyonverte a hullámost. Később megkérdeztem papagájjal foglalkozó embereket, és ők azt mondták, hogy NEM!
2017. okt. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem!Nem!Nem! A Nimfa megveri a hullámost!
2017. okt. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha bármelyiket is veszed tükröt ne tegyél be, eddig minden ismerős azt mondta hogy nem tett különösebben jot nekik
2017. okt. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A hullámos sokkal agresszívabb,nyomulósabb,stb mint a nimfa. Ha valamelyiket félteni kell az a nimfa de nem komoly dologra gondolok mert alapból egyik se akarja bántani a másikat feltéve hogy nem egy 50 centis lyuk kalitkába vannak bezárva ahol esélyük sincs kitérni egymás elől.

Ez saját és mások tapasztalata is... Nálam a hullámosok vakargatják,etetik a nimfákat és összeszokott csapatot alkotnak... ja és szelídek is.


DE kérdező ez így amit leírtál sehogy se jó a madarak jólétét nézve. A hullámos és a nimfa békésen tartható együtt HA mindkét fajból legalább 2 egyed van(tehát 2 hullámos és 2 nimfa mert mindegyiknek KELL fajtárs lehetőleg ellenkező nemű) ÉS a kalitka felejtős eleve.


A hullámosoknak 80-100cm hosszú, 50cm mély ketrec a minimum, nimfáknak legalább 120cm hosszú, 70cm mély és ezek a méretek napi reptetés mellett értendőek. Ha ezt a 2 fajt egybe akarod tartani legalább 2-2 egyeddel akár napi reptetéssel is akkor valamivel még nagyobb ketrec,kis röpde kell.


A papagáj tartásban csak a sokadik dolog a beszéd,hangutánzás és közel se biztos hogy megtanulnak ilyeneket. A madarak jóléte, igényeik kielégítése az elsődleges, csak ezután jön az ember egyedi "luxus" igénye mint az esetleges hangutánzás.


Olvasd végig ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M

Tanulás, további kérdezés miatt pedig keresd fel az Ausztrál Papagájosok nevű facebook csoportot. Ott tapasztaltabb,hozzáértőbb emberektől kapsz hitelesebb válaszokat nem úgy mint itt...

2017. okt. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk arra is kíváncsi lennék hogy mégis milyen körülmények között, mekkora ketrecbe, milyen összeszoktatással, honnan való madarakkal,stb történt is az meg egyik-másik válaszolónál hogy a nimfa ami az egyik legbékésebb faj megvert,megölt egy hullámost...
2017. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem együtt vannak, és semmi bajuk! nem bántják egymást, sőt, szeretgetik egymást!
2018. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam egybe van egy nimfapapagáj és egy hullámospapagáj. Mindegyik hímnemű, szelíd, hangokat is utánoznak. Nekem az életembe ahány papagájom volt, mind tudott "beszélni". Azt mondják, minden papagáj képes a beszéd- és hangutánzásra.

Nagyon szépek! Tavaly megláttam őket egy kisvárosi börzén, és nem tudtam ellenállni nekik! Vadas színű hím mindegyik. A hullámoshoz és nimfához is néha kölcsönkérek egy nőstényt, hogy szaporodjaanak, mert sdzeretem látni, ahogy egy madár anyai/apai örömök elé néz. Születtek is szépséges fiókák: idén a zöld hullámosomnak egy kék, egy sárga és egy fehér fiókája; a sárgafejű szürke nimfámnak egy citromsárga, egy sárgafejű szürke és egy sárgafejű fehér fiókája született. Felnevelték a szülők az összeset, el is adtam őket. Nem az eladásból származó pénz érdekel, hanem szeretem látni, hogy a csúnya kopasz madárfiókákból szép felnőtt madárka lesz! Ez nekem élmény! Jó végignézni a fejlődési folyamatukat.

2018. szept. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!