Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kapot egy Hullámos Papagájt?

Kapot egy Hullámos Papagájt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szerdán fogok kapni Hullámos Papagájt. De mivel ez lesz az elsö mindent tudni szeretnék rola. (Sajnos csak 1 lehet) . Elöször is aszthiszem nem jön jól ki más állatokkal ugye? és Hímet vagy Tojót vállaszak ? Miljen Zajosak(napal és éjjel).

még sokk minden😊😊



2017. okt. 15. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Két alapvető dolog:

1. Egy papagáj nem papagáj. Nagyon erősen kötődnek a fajtársaikhoz, ezért egy darabot tartani öngól is, mert sokkal több gond lesz vele (pl. hangosabb és könnyen viselkedésproblémás lehet), másrészt állatkínzás (vannak országok, ahol az állatvédelmi törvény tiltja a papagájok egyedül tartását.

2. 100 cm hosszú legyen a kalitka, de min. 80 cm. Szélességnek elég 40-50 cm, magasságnak is elég 50 cm, úgyis 90%-ban a legmagasabb ülőrúdon fognak ülni. (Ekkora kalitka meg elég kettőnek is.)


Ha bármelyiket nem tudod teljesíteni, akkor NE fogadd el a papagájt! Válassz olyan állatot, aminek ki tudod elégíteni a legalapvetőbb igényeit!

2017. okt. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyúlal azt hiszem egész jól ki jön. De más állattal nem nagyon. Az jobb lenne ha kettő lenne. Szerintem a hím is meg a tojó is ugyanolyan jó. Elég zajosak kivéve ha letakarod meg este akkor általában alszanak. De a zajosság egyénenként változó( nekem volt kettő hullámos papagájom az eggyik eléggé zajos volt de a másik meg csöndes)
2017. okt. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rendben. Akkor ráveszem hogy legyen 2.

Hát nekem most a szobámba van 2 kutya , nyul,1 hörcsög, 10 hal és egy (oriás) teknös .....De ha a papagájok nem tudnak más állatokkal lenni öket a masik szobaba teszem

köszönöm🙂🙂🙂

2017. okt. 15. 21:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Készülj fel h a ketrectol kb 1m korben naponta takarítani kell, kiv ha szerencséd van, bár nekem még nem volt ilyen szerencsém, és még annyit a tartásról h a kajaadagolot(tál még véletlen se, mert nem nézi meg h mi van az alján , felülről leeszi a kaját és ha elutazol éhen is halhat) érdemes napontamegnezni, hátha nem tudta ki a régi kaját, tükröt tilos betenni, mert megorulhet vagy hasonló eredménye lesz, hintát erdemes, nagyon szeretik és ha lehet csempés helyre rakd h ha véletlen olyan dolog is kimegy akkor fellehessen mosni, amúgy én úgy szoktam őket elhelyezni h 1meteres körben semmi nincs mellette, csak a csempe, és ablak alá se ajánlom, ha azon az ablakon nem süt be a nap akkor más a helyzet(pl ha az ablak északi oldalon van)
2017. okt. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és macskákra nagyon figyelj, egyszer egy éjszaka kint hagytam és elaludt.. és ... :(
2017. okt. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincs Macska🙂
2017. okt. 16. 05:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor ha meglesz a két állat + lesz elég hely:

- nekem két hímem van, nagyon jól kijönnek (persze a hím-tojó párosítás is jó, állítólag a tojók nehezebben jönnek ki, de két tojóm még sosem volt egyszerre). Én két hímet választanék.

- Az enyémek nem túl zajosak. Egy légtérben alszom velük. Éjjel a hangjukat sem hallani, nappal sokat csivitelnek, de nem túl nagy hangerővel (a hullámos az egyik leghalkabb papagájfaj)

- takarítani persze kell körülöttük, erre készülj fel lélekben!

- természetes fa ülőrudakat használj, forgalommentes helyről vágj nem csonthéjas gyümölcsfáról (nyír, nyár, fűz a legjobbak) Különböző átmérőjűek legyenek: kb. 1-1,5 cm átmérőjűek a legjobbak: ne érjenek össze a karmaik, de legalább a felét átfogják (de többféle méretű legyen). Én még kenderköteleket tettem be, annak is más a "fogása", így nem fáradnak el az izmaik.

- a bolti "játékok" kb. mind felejtősek

2017. okt. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

mondom a takaritásál nem lesz gond....szeretem az állatokat gondozni🙂

2017. okt. 16. 10:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszokhoz ennyit írnék javításnak:

Az 1-1,5 vastag ág szinte egyforma. Az ágaknak pont az is a lényege,előnye, fontossága hogy a különböző vastagságon tornázik a madár lába, ehhez pedig a fél centitől a 4-5 centiig mindenféle ág kell, a másfél-2centi vastag ág ideális a karomkoptatáshoz de az ízületeknek, a különböző terheléshez hogy ne ugyanott legyen a testsúly a talpukon,stb ezekhez mindenféle vastagság kell...


Az önetető az ami mellett halt már éhen madár emellett teljesen rossz higiéniás szempontból is. A rácsra akasztható tál tökéletes mert azt lehet tisztítani is, nem pazarol a madár belőle, az enyémek egytől egyig beletúrnak a maghéjakba és megeszik az utolsó magot is... és amúgy is ha elutazik az ember nem lehet magukra hagyni őket, kell aki napi szinten enni ad ugyanis nem feltétlenül jó ha "annyit eszel amennyit akarsz" módon vannak etetve... ezzel kb. elhízlalva van sok madár...


Egyebeket pedig megírtam másik kérdésednél...

2017. okt. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm
2017. okt. 17. 05:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!