Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egyedül maradt hullámos papagáj?

Egyedül maradt hullámos papagáj?

Figyelt kérdés

A két 3 éves, hím hullámos papagájom közül az egyik reggelre elpusztult. Semmi nem utal rá, mi lehetett az oka.


A legnagyobb problémám az, hogy mi legyen a másikkal?

- Pár napon belül megpróbálok kapcsolatba lépni a tenyésztővel, akitől vettem, ha még egyáltalán aktív (egy idős úr, aki saját bevallása szerint 40 éve foglalkozik hullámosokkal - kifejezetten jó benyomást tett, amikor nála voltam a madarakért). De sajnos nem vagyok felkészülve az összeszoktatásra. Egy rendes ketrecem van (100*50*100), azon kívül csak kis "börtönöm" van végszükség esetére (60*40). Mivel én az a típus vagyok, aki szettem elnézegetni őket, nincs kézhez szoktatva, és mivel egyterű a lakásom, reptetve sem voltak (igen, tudom, ez nagy hiba, de a ketrecben rengeteget repkedtek)

- Bár nagyon hozzámnőtt a madár, természetesen felmerült bennem, hogy elajándékozom valakinek, ahol lenne társasága, de csakis olyan hely jöhet szóba, ahol tényleg jó helye lenne.


1. Szerintetek mit csináljak?

2. Ebben a helyzetben az összeszoktatást hogy tudnám kivitelezni? (Esetleg még a fürdőbe tudnám egy időre bezárni őket, nem tudom, ott veszélybe sodorhatnák-e magukat, ha kipakolom, az az egyetlen zárt tér a lakásban.)

3. Tudnátok valami csoportot javasolni, akik esetleg tudnának segíteni

- akár abban, hogy kölcsönözzenek egy (vagy két) normális ketrecet az összeszoktatás idejére

- akár abban, hogy valóban jó helyre kerüljön a madaram?


Mivel nem tudom, miért pusztulhatott el a madár, mennyi ideig maradjon egyedül ("karanténban"), illetve mennyi az az idő, ami alatt feltétlenül meg kell oldanom, hogy újra társasága legyen?



2017. nov. 7. 08:29
 1/2 anonim válasza:
3 éves hím madár valószínűleg befogad egy új társat nőstényt szerezz neki, elpusztulni sok mindentől elpusztulhat mivel zsákmányállat nem mutatja a betegségeit, fájdalmát ha te sem láttál rajta semmi elváltozást akkor nincs szükség karanténra a másik madárnál. A kalitka elég nagy úgyhogy össze lehet őket rakni, fürtös kölest akassz be hogy együtt tudják enni.
2017. nov. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A meghalt társától mivel mellette volt így el tudott búcsúzni, könnyen elfogadja hogy nincs és már most beszerezhetsz egy új társat neki úgyis legalább 1 hónapig nem fognak találkozni.


Ha veszel egy új párt neki akkor a karantén idejére(4-6 hét, külön légtérben) ellesz az újonc a 40x60-as kalitkában. Utána az összeszoktatást csinálhatod úgy hogy hetekig egymás mellé teszed a 2 ketrecet. És ha érdeklődnek egymás iránt, egymáshoz közel pihenek,stb akkor pár hét után összeengeded őket úgy hogy átrendezed a nagykalitkát majd egyből beteszed az új jövevényt is. Figyeld őket, kisebb balhé belefér de ha külön ketrecből jól megvoltak, ismerkedni akartak közelebbről is akkor valószínűleg meglesznek. Ha valami baj lenne akkor megfogod és különveszed az újat.


Nem lenne jó ötlet ha a fürdőbe zárnád őket...


A reptetés hiánya önmagában nem baj HA kellően nagy a helyük mert nélküle legalább 150 de inkább 200cm hosszú ketrec kellene neki(k) amiben rendesen tudnak repkedni kiengedés nélkül is.

2017. nov. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!