Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj vétel, tartás?!

Hullámos papagáj vétel, tartás?!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon sok ideje gondolkodom már, hogy veszek egy/kettő hullámos papagájt. Nagyon sok kérdésem van efelől ami számomra megválaszolatlan.


1. Milyen megbízható tenyésztő van Budapesten? Én tenyésztőtől szeretnék venni de megoldható az állatkereskedés is.

2. Én szelíd madarat akarok belőle/ belőlük "nevelni". Hallottam, hogy egyedül szelídebbek, kedvesebbek és ha 2 vagy több van akkor pedig kezelhetetlenek. Hallottam olyat is hogy párban is lehetnek kedvesek illetve megtanulnak beszélni stb. Ez nyilván egyedfüggő is.

3. Hol legyen a kalitkájuk? én arra gondoltam hogy az ablakkal szemben állítanám fel a ketrecet.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és bocsi hogy enniyt írtam! c:



2017. nov. 13. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Tenyésztőt sajnos nem tudok ajánlani.

2. Mindenképp kettőt vegyél! Nagyon igénylik a fajtársat, ez te nem tudsz lenni! Ha eleget törődsz velük, akkor igenis, tudnak szelídek lenni, és nagyon jó elnézni őket együtt is:) 3. A kalitkájuk legyen világos helyen, direkt fény és huzat ne érje! A kalitka legyen minél hosszabb! (Ez a kalitka legfontosabb mérete!)


Nekem két fiú van egy 100*50*100-as kalitkában.

2017. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Papagájos csoportokban facebookon találsz embereket akik jobb esetben tenyésztik őket és nem csak szaporítják.


2. Vegyél vagy 1 párt vagy 2 hímet. Sok foglalkozással főleg ha fiatalokat veszel ugyanúgy megszelídülnek. A beszéd már jobban egyedfüggő de sokat kell nekik beszélni aztán kiderül...


3. Ablakhoz közel/szembe jó lehet de a huzatra vigyázni kell.


4. Igaz nem kérdezted de hátha még nem ismered: www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M

2017. nov. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. nov. 14. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!