Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nemrégiben kaptam egy hím...

Nemrégiben kaptam egy hím hullámos papagájt. Mekkora kalira van szüksége?

Figyelt kérdés

Jelenlegi kalitka szerintem nagyon kicsi neki. És ezért lehet nem érzi magát ott jól. Beszélgettem egy ismerősömmel aki jó messze lakik és azt mondta hogy szegény papagájt kínzás ilyen kicsi kalitkába tartani.

Szélesség:23cm

Magasság:42.5cm

Hosszúság:38.5cm

Szerintetek ez nagyon kicsi? (Szülinapomra kaptam és ezt ajánlották az állatkereskedésben)

Kérlek normális válaszokat adjatok mert minél gyorsabban jót szeretnék tenni neki!


2017. dec. 5. 20:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal dobd ki!

Vegyél egy normális kalitkát!

Minimum ilyen legyen! [link]


S vegyél neki egy másik papagájt társnak. Ennyi.

2017. dec. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek a madarakhoz, de basszus, józan paraszti ésszel belátható,hogy ez iszonyatosan kicsi hely! Ebben még repülni se tud szegény... Másrészt a kereskedésekben egyik állathoz sem értenek, ott semmit nem szabad elhinni. Én papagájnak legalább 1*1 méteres alapterületű és 1 méter magas helyet csinálnék, bár az is keveslem. Légyszi minél hamarabb csináljátok neki legalább ekkora helyet. Amiben most van, az kínzás.
2017. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek az előző válaszolókkal!

1. KELL neki egy pár, egyedül tartani kínzás (és az emiatt kialakuló viselkedésproblémáival TE / TI fogtok küszködni)

2. Ez NEM kalitka, ez egy börtön! Min. 1 méter hosszú kalitka kell, abban legalább pár szárnycsapást meg lehet tenni. Az enyém szélessége 50 cm, az kb. jó, de 40 cm-nél ne legyen keskenyebb! A magasság a legkevésbé fontos, az idő nagy részében úgyis a legmagasabb ágon fognak ülni.


Megfelelő kalitkát szerezhetsz akár a jofogasról vagy akár készíthetsz te is, ha van érzéked hozzá. Persze, vehetsz is valami olyasmit, az első belinkelt, csak elég drága...

Ülőrúdnak vágj különböző vastagságú ágakat (NE csonthéjas gyümölcsfák ágait, azok mérgezőek) és / vagy tegyél be pl. kötelet. A lényeg, hogy változatos legyen a fogásuk, különben elgémberedik a lábuk.


Olvass róluk sokat!

2017. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Minél nagyobb, annál jobb. Ennek hiányában gyakorta ki kell engedni, különben a repülőizmai (mellizom) elsorvadnak, ráadásul a madár elhízik.
2017. dec. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A kereskedésben átvertek nyilván, ott nem is árulnak olyan kalitkát, ami megfelelő lenne a tartására.

Alaposan nézz utána, leginkább angolul vagy németül fogsz jó infókat találni.

Akár youtube videókat is nézhetsz arról, hogy külföldön ki hogy tartja a madarát.

Szerintem a legjobb, ha házilag csinálsz neki egy röpdét, vagy ha csináltatsz neki.

Minél nagyobb, annál jobb.

Nézz először útmutatókat és olvasgass sokat!


A társ is nagyon fontos, egyedül TILOS papagájt tartani. Szenved most jelenleg mert egyedül van és borzasztóan kicsi helyen.

Kérlek javíts ezeken a körülményeken, megérdemli, hogy jó élete legyen.

Igaza volt az ismerősödnek.

2017. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Nem vészes, a mi két hullámosunk ugyan egy kicsit nagyobb kalitkában van, de ez sem fog problémát okozni.

Mondjuk az is igaz, hogy nekünk mind a két ajtaja folyamatosan nyitva van, így akkor mennek ki repkedni, amikor csak akarnak, de az idő 98 százalékában a kalitkában tanyáznak.

Rendesen repülni a méteres kalitkában sem lehet, még a lakás is éppen csak elég erre. Arra azért vigyázz, ha nyitva van az ablak legyen előtte függöny vagy szúnyogháló. Egyébként egy jól tartott papagáj nem azon fog agyalni, hogyan szökjön ki a szabadba (a kalitkába is visszamennek, nem kell őket hajkurászni, mert azt tekintik a biztonságos helynek), csupán arról van szó, hogy ha valamitől megijednek, nehogy pánikban véletlenül kimenjenek, mert akkor nem biztos hogy visszatalálnak.

2017. dec. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak az a baj hogy nem vagyunk jelenleg olyan anyagi helyzetben hogy tudjunk neki venni nagyobb kalitkát..:( és arra tudnátok ötletet adni hogy mikor engedjem ki? Múlt hét szombaton kaptam azóta már nem fél a kezemtől és engedi hogy simizzem (csak a fejénél nem) szerintetek ez azt jelenti hogy megszokott engem és kiengedhetem?
2017. dec. 5. 21:25
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Naponta engedd ki több órára. Különben megkattan szegény. Ha meg nincs pénz, nem kell állatot vállalni. Elvégre nem kötelező...
2017. dec. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy pár akkor is kell neki, és ez a kalitka akkor is kicsi, ha csak alszik benne:(

Használtan is vehetsz egyet, ecetes vízzel fertőtleníted, lemosod, pár nap alatt kiszellőzteted és kész.

De csinálni sem egy nagy ügy: ponthegesztett háló, USB lap, meg néhány léc kell hozzá.

2017. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél neki elsőkörben egy társat, az nem kerül sokba.

Engedd ki minél többet biztonságos helyen.

A helyének pedig nézz utána milyet lenne


Pont ezért nem javaslom sose, hogy alkalomra állatot adjunk valakinek ajándékba.

Könnyű megvenni a nem tudom én 1000 forintos madarat, de utána neked kell megfelelő helyet csinálni neki és éveken keresztül ellátni.

Sosem adnék ajándékba állatot..

2017. dec. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!