Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nemrégiben kaptam egy hím...

Nemrégiben kaptam egy hím hullámos papagájt. Mekkora kalira van szüksége?

Figyelt kérdés

Jelenlegi kalitka szerintem nagyon kicsi neki. És ezért lehet nem érzi magát ott jól. Beszélgettem egy ismerősömmel aki jó messze lakik és azt mondta hogy szegény papagájt kínzás ilyen kicsi kalitkába tartani.

Szélesség:23cm

Magasság:42.5cm

Hosszúság:38.5cm

Szerintetek ez nagyon kicsi? (Szülinapomra kaptam és ezt ajánlották az állatkereskedésben)

Kérlek normális válaszokat adjatok mert minél gyorsabban jót szeretnék tenni neki!


2017. dec. 5. 20:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Na, akkor akitől kaptad szülinapodra (aki még nem tanulta meg, hogy élőlényt nem ajándékozunk), kérj megfelelő kalitkát és párt is a madarad mellé.
2017. dec. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Írnék sokmindent de ez a videó sok fontosat "elmond" helyettem: https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M


A kalitka gondra pedig ajánlottam volna a zoopluson lévő Finca melodia kalitkát ami 76x45x90-es és csak 12 ezer de nem találom az oldalukon. Remélem nem tűnik el tőlük mert nagyon kevés normális méretű gyári kalitka van főleg normális áron.


És hát igen, ezért nem ajándékozunk élő állatot se szülinapra se karácsonyra se máskor hacsak nem előre megbeszélt a dolog tehát az ajándékozott ember tud róla és akarja is az állatot, fel tud rá készülni előre.

2017. dec. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kézhez szoktatás. Azért azt döntsd el, hogy mennyire akarod magadhoz szelídíteni a madara(ka)t. Kézhez lehet szoktatni nagyon, ezzel csak az a baj, hogy akkor szinte állandóan rajtad fog lógni (válladra, kezedre száll, bebújik a hajadba, nem hagy semmit csinálni, még kézmosáskor is a kezeden fog ülni és ott fürdik ő is). Ekkor meg ugye be kell zárni a pici kalitkába, ha valamit csinálni akarsz. Jobb csak annyira háziasítani, hogy ne féljen tőletek, de ne legyen igénye arra, hogy rászálljon az emberekre. Ekkor nyugodtan nyitva hagyhatod a kalitkájukat, mert csak ritkán fognak egy-egy kört csapni a szobában, esetleg kiülnek kis időre a kedvenc kinti helyükre (általában egy magas pont, például gázcső, karnis) és vissza is mennek maguktól a kalitkába (a kalitka is legyen legalább fejmagasságban egy sarokban, azt szeretik).

Ha szabadon járhatnak, akkor arra nagyon ügyeljetek, hogy vízen kívül ne legyen semmi más folyadék fedetlenül, amibe beleeshetnek (vegyszeres felmosóvíz, sütőolaj a serpenyőben, stb)!

2017. dec. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

83% százalékosak és 81% esek csak ti vagytok azok???

Trollkodni jöttetek ide???

2017. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!