Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa ehet a hullámosok...

Ropi43 kérdése:

Nimfa ehet a hullámosok kajájából?

Figyelt kérdés
Van két hullámosom, és most kaptam két nimfa papagájt is. Mivel azt olvastam hogy lehet őket együtt tartani, ezért egy nagy kalitkában vannak így négyen. Nyugodtan vannak, még nem vettem észre semmi agresszívabb megnyilvánulást egyikőjüktől sem. Szóval tervezem hogy együtt hagyom őket. Viszont az etetést nem tudom hogy oldjam meg, mivel ugye nem ugyan azokat a magvakat eszik. Ti hogy oldottátok meg? Meg fogják tudni különböztetni hogy melyik kié?

2017. dec. 6. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Nimfa ebet olvastam, erősen csodálkoztam:)) Szerintem nem eszik meg a nimfák a hullámosak kajáját az sokkal kisebb, és fordítva...!? Hát figyeld meg aztán meglátod..önetető kizárva szerintem..Jó kérdés...!:)
2017. dec. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam hogy a nimfáknak nincs e valami olyan más mag a kajájukban amit esetleg a hullámosok nem ehetnek meg. Ettől parázok csak, hogy nehogy valamelyiknek ne legyen jo valamelyik mag amitől baja lehet. Bár nem hinném, de azért jobb a biztonság.
2017. dec. 6. 19:02
 3/10 anonim ***** válasza:
..fehérköles, stb..ilyenek vannak benne..szerintem kompatibilisek mindkettővel..állatorvost nem tudsz megkérdezni??..:)
2017. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]



nézd, itt...a közepe fele..ír arról hogy mennyi a zöldség stb. aránya, és hát eltér a sima papiétól..!

2017. dec. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem kell túlbonyolítani. ;)

Amit egy papagáj ehet azt a többi is csak a fajok között mennyiségi különbség lehet.

Vegyél egy jó minőségű hullámos keveréket és vegyél egy jó minőségű nimfa keveréket olyat amiben kevés a szotyi pl. lila zacsis versele-laga vagy a jr farm nimfakeverékét amiben nincs szotyi. A kettőt összekevered felesbe és jó lesz mindenkinek.

1 ek/madár kell belőle naponta tehát a 4 madárnak kb. 4 evőkanál/nap. 4 külön etetőbe tegyél 1-1 kanállal vagy egy nagy tálba tedd olyanba amihez odafér mind egyszerre. + zöldség,csíra,stb azokból is ami mehet hullámosnak azt a nimfa is eheti.

2017. dec. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan.


A vadon élő példányok egy helyen élnek, ugyanazt eszik.


Asszem csak annyi, hogy a hullámos nem tudja megenni a napraforgómagot, a nimfának pedig nagy kedvence.


Mit kapnak? köles, fénymag és hasonló kisebb magok tökéletesen megfelelnek.

2017. dec. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! :)
2017. dec. 7. 20:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Nimfának valóban nagy kedvence lehet a szotyi ahogy sok más fajnak is csak éppen lakásban lévő (tehát nem kinti nagy röpdés, nem kint telelő) papagájoknak egyáltalán nem kell sok szotyi sőt az se baj ha nem kapják de szerintem ritkán főleg csíráztatva egészséges lehet nekik.

A túl sok kalória,olaj elhízlalja őket,májukat súlyosabb esetben szinte mindenüket. A májzsírosodás,májkárosodás sokáig nem mutat tünetet. Az elhízást is csak mérlegeléssel, tapogatással lehet észrevenni és az elhízás magával hozhat egyéb bajokat. Szóval nem lényeges hogy mit szeret enni a madár ha egyszer nem egészséges neki.


Nem véletlenül ajánlottam a kevés szotyit tartalmazó keverék további higítását hullámosoknak való keverékkel. Vagy olyan keveréket amiben nincs szotyi.

Főleg hogy leírás alapján csak kalitkás madarak és nem szobai röpdések pedig ennyi madárnak inkább kisebb röpde való és nem kalitka.

2017. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, elvégre ugyanott élnek. Ausztrálok mindketten!
2018. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem tudom aktuális e még a kérdés, de mikor apám hullámos kaját vett a nimfáimnak,nem lett tőle semmi bajuk. Kevertem hozzá napraforgó magot, és kész is. Ezért inkább kapjanak hullámos eledelt, napraforgó maggal, (lehetőleg nyers, bár az enyémek a szotyit is imádják).
2018. aug. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!