Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Galambok nemét hogyan lehet...

Galambok nemét hogyan lehet megállapítani?

Figyelt kérdés
Házigalambra, városi galambra gondolok.Milyen ismertetőjegyei vannak a 2 nemnek? Mikortól látszik ez rajtuk?

2017. dec. 15. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
A profi galambászok küllemre be tudják lőni őket, de a legbiztosabban akkor lehet elkülöníteni amikor párba állnak. Igaz a viselkedésük amikor kiszínesednek jellegzetes lesz, a hímek hevesen udvarolnak a tojóknak. Amikor megvan a pár már látom köztük a különbséget és meg tudom állapítani melyik a hím és melyik a tojó. A legbiztosabb pedig amikor a tojásokon kotlanak, ugyanis nappal a hím ül rajtuk mindig, éjjel pedig a tojó.
2017. dec. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Na... fogsz két különböző nemű galambot, egymás mellé teszed őket... a hím melletti a nőstény, a nőstény melletti pedig a hím lesz. :D
2017. dec. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
6%
1+ ha minden igaz akkor a nőstény tejet is ad.
2017. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
a fiókáknak , vagyis inkább egy tejszerű folyadékot.
2017. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
13%
hiába pontoztok le van galambtej
2017. dec. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
najó igazatok van mind2 nem termeli.
2017. dec. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az erkélyre tojt tojást vadgalamb és még 2008 őszén amit ki is keltett, de aztán nem jött ráülni amikor kint elég hideg volt. Ezért akkor behoztam a kicsi három napos még csupasz, rózsaszínű fiókát, mert hosszasan ott volt a kicsi a fészekben felügyelet nélkül és féltem, hogy megfázik.


Tettem mellé pótmamának kettő literes műanyag flakonban 40 fok körüli vizet. Amellé jött egy ruha és mellé a kicsi és lazán a tetejére még egy ruha.


Enni egy műanyag fecskendőből adtam neki búzadarát vízzel keverve, hogy kicsit híg legyen.

Amikor már nagyobbacska röpködő galamb volt és kezdett "férfiasodni", akkor nagyon rágerjedt a kéz és a láb ujjainkra. Eleinte nem tudtam miért ül rá és fészkelődik rajta, de amikor elkezdett rajta a szárnyaival csapkodva egyensúlyozni és oda spriccelt madár "tejet", mivel fiú, így felébredt benne a szaporodási ösztön és az ujjaink emlékeztethették a másik galamb farktollaira és úgy gondolta, azt kell megugrania. Aztán fogott magának kint egy lányt és most azzal raknak fészket, de már fogamzásgátló műtojást teszek a fészekbe, hogy ne legyen szaporulat, mert a nagyok már tudják, hova lehet és hova nagyon nem szabad oda pottyantani, de a kicsik mindent összekoszoltak.


Na meg, hogy a kérdésre is válaszoljak az első hozzászóló mindent pontosan leírt.


Ő az én galambom. jövő szeptemberben lesz tíz éves! :)

Itt él a párjával együtt bent. Hihetetlen okos madár.

persze már nem minket akar megugrani, hanem a párjával gyakorolja minden hónapban a dolgot!


https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo&t=4s


Tőlem tanult meg turbékolni, ezért másképp "mondja" mint a kintiek. Gyakran mondom neki, hogy gyönyörű és ezt próbálja turbékolásként utánozni. hallatszik is a videón, amikor visszamegy a fészekbe, akkor mondja egészen érthetően.

2017. dec. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Másik kérdésnél már írtál nekem, láttam a galambodat videon.

Mostmár az enyém eszik jól magvakat, 3 hétig péppel etettem.

Tavasszal ki akarom szoktatni, még nemtudom hogyan.Most itt tanulgat röpülni a lakásban, jelenleg a monitor tetején egyensúlyozgat, 2 percenként a fejemre száll, vállamra és csipkedi a fülem, húzgálja a hajam, folyton piszkál, lekakál.Egy -egy ilyen után úgy néz ki a hajam mint egy őrültnek, de nagyon édes, eleven és okos.Ha beszélek hozzá, folyton a számba akar nyúlni a csőrével.

Az már biztos, megmarad nálam, de még nem tudom hogy oldjam meg, hogy tavasszal röpülhessen kint és biztonságban, kutyák-macskák is vannak.

2017. dec. 20. 07:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Naaagyon aranyos, igen ismerem ezeket.

jó ember lehetsz, mert a galambok megérzik kivel lehet nekik bizalmasan meglenni.


A galamb nagyon okos és nem fog szerintem oda meni a nagyobb állatok közelébe. inkább felszáll valamire, pl fára vagy bármire ami magasan van. Eleinte érdemes rá majd kint odafigyeli, de majd ő is megtapasztalja mi jelenti neki a veszélyt és elkerüli azokat a helyzeteket.

2017. dec. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Most mennyi idős is az a galamb? mert általában kettő-kettő és fél hónapos korában le szokott válni és elrepül, de mivel ilyenkor télen nem talál kint ennivalót, vissza jön pár nap múlva és akkor már ott marad nálad. lehet, hogy ezen már túl jutottatok?
2017. dec. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!