Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Általános kérdések hullámos...

Általános kérdések hullámos papagáj tartásával?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék venni 1 pár hullámosat(1 fiú 1 lány) és szeretnék tisztában lenni az alapokkal,hogyan érdemes őket tartani(mivel panellakók lennének) illetve az alábbi szükségletekből mi az ami ténylegesen kell nekik és kb milyen áron juthatok hozzájuk valamint milyen időközönként kell újat venni,és még annyit hogy (esetleg kajából vagy ilyenekből) mennyit szabad nekik egyszerre adni?

Válaszokat köszönöm előre is! :)



Karom-és csőrkoptató(azt olvastam valahol hogy erre elsősorban 4-5 éves korban van szükség,javítsatok ha nem)

Mészkő(elvileg hogy rágcsálja meg az ásványi anyagokat hogy magába juttassa,itt konkrétan kinéztem a Versele-Laga Vita Grit Koral-t,a 2,5 kilós változatot)

Szépia

Madárhomok(VitaKraft Sandy 2,5kg)

3 db űlőrúd(fa és milyen fából javasolnátok,én 4 darabot szettet néztem ami durva fa és 750 ft)

Hinta(kettős hinta 500-ért)

Létra(ez nem tudom mennyire lehet fontos,28 centiset néztem 250-ért)

Fürdőedény(mennyire fontos?)


És még a végére annyit hogy inkább rozsdamentes tálat ajánlanátok,amiből 300 milliset vennék inkább,vagy önitatót/önetetőt amiből 400 milliset vennék.


Köszi a válaszokat előre is! :)



2018. jan. 8. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb a kalitka: MIN 100 cm hosszú, 50 cm széles legyen (a magasság a legkevésbé fontos, úgyis 90%-ban a legmagasabb ágon fognak ülni:) A hossz a legfontosabb, minél hosszabb, annál jobb! (Én az enyémet a jofogason találtam 10 ezerért)


Én rozsdamentes tálakat használok.

Az ülőrudat legjobb, ha te gyűjtöd: különböző átmérőjűek legyenek (ha mind azonos, akkor könnyen elgémberedhet a lábuk). Az sem jó, ha teljesen átérik, meg az sem, ha a felét sem érik át. Kb. 0,6-1 cm átmérő a legjobb. Közútforgalomtól távoli, szennyezésmentes környezetből válassz: TILOS a csonthájas gyümölcsfák ágait használni! (A kérgükben mérgező anyag van.) A legjobbak: fűz, nyír, nyár - én pár éven keresztül keskenylevelű ezüstfát használtam, erről nem találtam infót, de nem volt semmi gond. (Én idén nyáron 3 év után mentem gyűjteni, szóval nem kell túl gyakran - persze akkor két nagy ágat vágtam.

Ezen kívül én tettem be bio kenderkötelet, annak is más a "fogása", más az átmérője stb.


Madárhomok, szépia kell.

Nálam ezen kívül egy belógó karika van.

A szokásos étel (Versele-Laga Prémium) mellett fürtös köles szoktam betenni nekik.


Eléggé sokat koszolnak, erre készülj fel! Én a kalitka alsó harmadát bevontam plexilappal. (Ez azért sokat számít, de így is ott egy régi porszívó a kalitka mögött, és naponta-kétnaponta porszívózok - igaz, csak 1-2 percet vesz igénybe)


Nálam mindig két fiú van.

2018. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2018. jan. 8. 19:38
 3/5 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló privátba tudok neked írni majd ha esetleg további segítségre lenne szükségem?
2018. jan. 8. 19:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze.
2018. jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez a videó sok kérdésre válaszol: https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M

Ajánlom megnézni!


Az árat nézni rég rossz persze csak ha tájékozódás miatt érdekel az még oké. De a papagáj tartás költséges(egy szakállatorvost találni az országban utazással jár és maga az orvos is minimum 10-15ezer általában vagy több mert ha ismeretlen a baj akkor előbb ki kell deríteni hogy mi a baj majd kezelni majd kontroll és ez egybe drága lehet), nem ajánlott spórolni a tartáson se mert sok minden megelőzhető.


Karomkoptató nem kell soha ugyanis jó fájdalmas talpfekélyt okozhat de ha azt nem is kellemetlenséget biztos. Csőrkoptatónak inkább szépia mert nem csőrkoptató hanem kalciumpótlás igazából, a csőrkoptató elnevezés megtévesztő, a szépia természetes anyag.

A faágak, gallyak biztosításával a csőr és a karom is kopik rendesen.

Erről bővebben a videóban olvashatsz de amit az első válaszoló írt hogy 0,6 és 1cm vastag az nem tudom elírás volt-e de az szinte egyforma átmérő, semmi változatosságot nem ad a madarak lábának. Az akár 5 cm vastag ágakat se szabad sajnálni tőlük de 3-4cm vastag legalább legyen persze vékonyabbak is kellenek, 2cm vastag, másfél cm vastag... Elég megnézni egy fát. Eléggé változó átmérőjű ágai vannak ugyebár...

Hogy 3 darab ülőrúd kell azt nem lehet így megállapítani. a 3 inkább kevés is. A ketrec méretétől függ meg hogy hogyan van kedved berendezni de nincs megszabva hány darab ág kell de lényeges hogy maradjon helyük repkedni.


Mészkő nem kötelező. Ha madárhomok és szépia van akkor más ilyesmi nem kell.


Hintát házilag fűzfagallyakból lehet csinálni, imádják.


A fürdés fontos de nem ajánlom a bolti fürdetőket. Inkább egy laposabb üveg/műanyag tál amibe kényelmen elférnek vagy virágpermetező, esetleg a csap alatt fürdenek majd ki tudja. Ki kell tapasztalni hogyan szeretnek fürcsizni.


Rozsdamentes tál a legjobb vagy esetleg rácsra akasztós műanyag is jó lehet de az önetetőt,önitatót inkább felejtsd el.


A sok takarítanivaló alap madártartásnál. Ketrecen belül és ketrecen kívül egyaránt. Könnyíti a dolgot ha a szobában játszóterük alá újságot raksz.


Jó minőségű magkeverék kell amiből 2 madárnak szűk 2 evőkanál kell naponta. Ha tojót veszel(2 hím is tök jól elvan az esetek nagy részében) akkor számítani kell arra hogy a tojó el fogja zavarni az etetőtől a hímet így legalább 2 etető kellhet.

Magkeverék mellé frisseleség is kell kiegészítésnek. Papagájok takarmányozása facebook csoportban olvashatod mit ehetnek.

2018. jan. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!