Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájt hogyan kell...

Hullámos papagájt hogyan kell megszelidíteni?

Figyelt kérdés

2018. febr. 27. 22:02
 1/5 anonim válasza:
Ha párban tartod, akkor sehogy. Ha egyedül van, akkor legyen sokat a kalitkán kívül, ültesd a válladra.
2018. febr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha párban tartod is ugyanúgy meg lehet, csak akkor nem téged fog a párjának tekinteni, és nem őrül bele ha egyedül hagyod. Én először biztonságos, kisebb szobában engedtem ki őket. Ha már eleget repültek és kezdenek fáradni akkor egyszerűbb. Ismertesd meg őket néhány olyan étellel, amit csak tőled kaphatnak. Először elég nehezen fogadják majd el, de ha sokat vagy a közelükben menni fog. Beszélj hozzájuk sokat, halk egyenletes hangon.


Én úgy oldottam meg, hogy a kalitkában csak a magot kapták, a gyümölcsöt, lágyeleséget, nasit pedig tőlem kézből, vagy letettem valahova a szobában, ahol nyugodtan maszatolhatnak. Így a repüléshez és az emberhez hamar pozitív érzelmeket csatoltak. Kezdetben nehéz lehet, de szerencsére nagyon kíváncsi madarak. Az első pár napban csak tegyél könnyen elérhető helyre játékokat vagy finomságot és hagyd nyitva a ketrecet. Ha többen vannak, bátrabbak.

2018. febr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nyúlj be a helyére, de eleinte üres kézzel, hogy megszokja a szagodat, meg úgy a kezedet is! Majd ha nincs ettől már bef....osva, nem csap-vág, akkor nyúlj be egy marék eledellel. Ha elsőre nem mozdul rá, nem baj. Majd rá fog idővel ugrani, és akkor a kezeden tartva lassan ki lehet venni.
2018. márc. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Megszokja a szagodat :D ezen jót nevettem. Nagyon minimális a szaglásuk, nem is nagyon van rá szükség, szóval ne várd hogy szagolgasson mint egy kutya. legfeljebb a látványt szokja meg, de a hirtelen kalitkába nyúldosástól még egy szelíd madár is megijedhet.
2018. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Legyél velük sokat, etesd őket kézből fürtös kölessel, kinn a szobában barátkozz velük.


Nem nagy dolog csak sokat kell ismételni mindent.


És 2-3-4-5-6-7-8-9-10-... madár ugyanúgy megszelídíthető sőt sokszor 2 előbb szelídül mint 1. Arról nem is beszélve hogy a madár jólétéhez kell a fajtárs.


Hullámosoknál általánosságban elmondható(tehát vannak kivételek!) hogy a hímek előbb és könnyebben szelídülnek és őket követik a tojók vagy a tojók bizalmához egy kicsit több munka kell. Fő a türelem és az ismétlés.

2018. márc. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!