Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa papagájom sokszor...

A nimfa papagájom sokszor (nem mindig) lemegy a kalitka aljára és ott gubbaszt (általában délelőtt és dél körül) Van valami baja, vagy csak ott érzi jól magát?

Figyelt kérdés

A széklete sötétzöld és nyálkás,nem tudom ez normális-e.

A kalitka alján (a rács alatt) újságpapír van,mert az könnyű tisztítani.A homok és kavics pedig egy külön tálkában.


2010. jún. 9. 14:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Enni,inni mindennap adok neki és hetente takarítjuk a kalitkát.
2010. jún. 9. 15:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos hogy valami baja lehet, mert csak úgy nem gubbasztanak a kalitka alján a papagájok!
2010. jún. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nekem hullámosom van (más papagájom soha nem volt), neki a széklete fekete és fehér, szerintem a nimfáknál is ez a normális. Az viszont biztos, hogy ha gubbaszt ott valami baj van. Legalábbis az enyém ha lemegy, akkor játszik, vagy csipeget magának pl. lepotyogott magot.

Mióta csinálja ezt? Hány éves? Pl. az étrendjéban semmit nem változtattál?

2010. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pont most lett 2 éve,hogy megvan,tehát nem idősebb 3 évesnél,az étrendjén pedig már rég nem változtattam.

Azt vettem észre,hogy akkor csinálja ezt,mikor nincs itthon senki.Miután haza jövünk,egy darabig még ott ül,aztán feljön.Lehet,hogy magányos?

2010. jún. 9. 19:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Zöld széklet=papagájkór!!!!

Súlyos betegség,még emberre is veszélyes! Az állatorvoshoz vidd a madaradat, utána te meg menj emberorvoshoz! Ez a betegség nem játék, simán belehalhat a madár is meg az ember is, tehát te is! Ha élsz más emberekkel/madarakkal egy házba, őket is pöcköld orvoshoz! Sürgős eset, nem érdemes a papagájkórral szórakozni!

2018. jún. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!