Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az ázott magokat is megeszik...

Az ázott magokat is megeszik a szabadon élő madarak?

Figyelt kérdés
Sajnos eláztak az etetőim. Amelyiket tudtam, kiöntöttem belőle a vizet meg átszűrtem a magokat, de holnapra is záport mond az időjárásjelentés. Gondolom annyira nem válogatósak, megfogják enni így is?

2018. márc. 30. 08:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Igazából most is rájárnak, meg nagy a nyüzsgés az "etetőfa" környékén. Gondolom azért éhen nem pusztulnak.
2018. márc. 30. 08:46
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze hogy megeszik, ha maguktól keresniük a természetben akkor sem mindig találnának szárazat.... Kiválogatják maguknak ami kell, és otthagyják, ami nem...

Amúgy pedig ne aggódj, nem fognak éhen halni, most se kemény fagy nincs, se hótakaró, ilyenkor már találnak maguknak csipegetni valót a természetes helyükön is és csak kényelemből járnak az etetőkre... Valószínű észre is vehetted talán, hogy mostanában kevesebb féle madár jön az etetőre, mint amikor a nagy hidegek voltak...!

2018. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek veled. Végülis ha esik az eső odakint, akkor is azzal kell beérni, amit ad a természet.


Egyébként az etetést a hónap elején visszatérő havazáskor kezdtem el. Láttam a neten egy csomó videót, hogy ez milyen jópofa dolog, aztán elkezdtem én is. Tényleg kevesebb faj van. Mezei és házi veréb, széncinege, zöldike, tengelic, rozsdafarkú. Ami eltűnt, az a meggyvágó, a feketerigó, a vörösbegy és a fenyőpinty. Ezek már nem jönnek.

2018. márc. 30. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!