Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Verébfiókát találtam mit...

SOS! Verébfiókát találtam mit tegyek!?

Figyelt kérdés
Hogy tudom felnevelni, még elég fejletlen de a szeme nyitva van és van egy kevés tolla is!

#veréb #kicsi #szabadon engedni
2016. aug. 9. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
készíts neki fészket puha dolgokból (vatta, szőrme) és csipesszel etesd és az ujjadról itasd, bár őszinte leszek nem sok esélye van az anyja nélkül eddig nekem is mindig elpusztult pedig már nagyon sokat találtam.
2016. aug. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a fészek megvan, próbáltam itatni úgy, hogy a csőréhez cseppentettem egy kis vizet, de nem érdekelte :( mit adjak neki?Tücsök van itthon.
2016. aug. 9. 13:47
 3/9 anonim válasza:
Én már neveltem fel és nem volt egyszerű. Fecskendővel itasd ha olyan kicsi. Kisebb legyeket meg rovarokat fogj neki. Vékony,hosszú csipesszel etesd. Ja...és még valami: a rovarokat nedvesítsd fel etetés előtt. És csak akkor adj neki kaját amikor elkezd csipogni.
2016. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A tücsök az jó lesz, néhányat nem árt vitaminporozni sem. Itatni külön nem kell(a szülők sem itatják külön), legfeljebb egy-egy tücsköt márts vízbe. Ha nem eszik két oldalt óvatosan meg kell nyomni a csőrét és úgy belehelyezni egytücsökdarabot(az egész túl nagy egyszerre).


Folyamatos 35-36 fokot kéne neki tartani. Lámpával, melegvizes palackkal stb.

2016. aug. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
terráriumhoz használható fűtőlap van itthon
2016. aug. 9. 14:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Az jó lesz, de ne közvetlenül rá tedd.
2016. aug. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Valószínű nemsokára elpusztul, lehet túl magasról esett le :( a fejét hátracsapta és csak fekszik, nem akarja már úgy sem kinyitni a csőrét ha piszkálom a csőre melletti sárga részt.
2016. aug. 9. 18:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha sokáig nem evett, annyira legyengül, hogy nem bírja feldolgozni a táplálékot már. Akkor nincs esélye. Kellene lisztkukac(nem csont). Főtt tojás, marhaszív az elsősegély, ha más nincs minőségi junior macskaétel(nem száraz). Félóránként, max.óránként etetni. Nem egyszerű dolog, egyik legnehezebben nevelhető. A csőrét nem piszkálgatni kell, hanem finoman kinyitni és berakni a falatot(vigyázat, a nyelőcsőbe!), ami ne legyen nagyobb eleinte mint a csőrének a fele.
2016. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elpusztult :(
2016. aug. 9. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!