Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek melyik papagájt...

Szerintetek melyik papagájt válasszam? kék sárga ara, rózsás vagy csupaszszemű kakadut? És miért?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 7. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagyon kevés információ. Mit tudnál nekik biztosítani? Papagáj társas lény, azért csak párban tarjuk őket, így eleve 2ben kell gondolkodni. Ez pedig már egy madár esetében is a felsorolt fajoknál több százezres tétel, és akkor még csak magáról az állatról beszélünk. Kell nekik egy megfelelő méretű és kialakítású röpde, megfelelő takarmányozás, illetve arra is fel kell készülni, hogy egy esetleges állatorvosi kezelés költsége több lehet, mint maga a madár.
2018. ápr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz körül, melyiket hogyan tudnád beszerezni, mert ebben is lehetnek különbségek. Megbízható tenyésztőt keress, hiszen a madár akár 50-80 évig is veled lehet, tehát nem mindegy, hogy egészséges, jó idegrendszerű, kiegyensúlyozott-e. Beszélj több tenyésztővel, kérd ki a véleményüket, hogy szerinted melyik illene hozzád. Ők ismerik a legjobban az adott faj igényeit. Tényleg fontos, hogy gondold át jól a lehetőségeket, és ha pl tenyésztőket kérdezel, ne hazudj! (Tehát ne mondd, hogy olyasmit biztosítanál neki, amit most nem tudsz).

Egy nagypapagáj tartásában a madár ára a legkevesebb. A megfelelő méretű lakhely, és kellékek beszerzése nem egyszerű. Sokszor külföldről kell rendelni, és hónapokig tarthat, mire mindent beszerzel és madár biztossá teszed a lakást. Mert bizony rombolni fog, mindent. És ha egyszer beindul, képes órákig kiabálni. Tehát olyan, mintha évtizedekig egy 1-2 éves kisgyerekről kellene gondoskodnod, csak erősebbet "harap".

Tehát kérdezz meg több hozzáértőt, és azt a fajt válaszd, amelyiknek mindent meg tudnál adni, amire szüksége van.

2018. ápr. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az elsőnek:vannak madaraim és ezekkel mind tisztában vagyok de azert koszi:)
2018. ápr. 8. 08:27
 4/7 A kérdező kommentje:

igen ezt a kiabalost ismerem hihi

agyon koszi

2018. ápr. 8. 08:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdés mellet csak személyes szimpátia alapján válaszolok: Rózsakakadut :3 Nem annyira hangosak mint a csupszszsemű és milliószor szebbek.
2018. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt, amelyikkel ilyeneket lehet csinálni:

https://www.youtube.com/watch?v=OG9itZ2gT7Y

2018. ápr. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

A kék-sárga arát vagy a sárgabóbitás kakadut. Nekem mind2 van, hímek, 4 évesek, és nem igaz, h nem lehet egyedül tartani őket, mert nincsenek egyedül: velem vannak. Én személy szerint majdnem az egész napot velük töltöm, és szabadon élnek a házba, csak aludni meg enni járnak be a helyükre, amúgy külön "ketrecük" van és óriás méretű. Jól megvannak egymással és igen, azt is tudom, h ezek akár 80-100 évig is elélhetnek. Nagyon intelligensek, és emiatt tudják, h csak a kaliba végezhetik a dolgukat! Beszédet is utánoznak elég intenzíven, de nem ez a lényeg. Amúgy ha sokat foglalkozol velük, nem óbégatnak-rikácsolnak egész nap(csak a nap kb. egytizedébe kiabálnak, és akk rombolnak is, így legyen velük foglalkozva; meg persze fajátékuk is legyen a többméteres ketrecükbe, h ne a szekrényt rágják pl), de pl. akkor is ordíthatnak, ha elfogyott a vizük/eleségük.



Nagyon cukik, imádom őket, és nekem azelőtt csak középtermetű madaraim voltak.



A boltokba vehetsz nekik nagypapagáj-eleséget



de kapjanak emellé zöldségert-gyümit is, csak avokádót ne abba meghalnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2019. jún. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!