Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért bántják egymást a tyúkok?

Miért bántják egymást a tyúkok?

Figyelt kérdés
Mikor kimegyek megnézni a tojást, néha látom/hallom, hogy 4-5 tyúk közrefog egyet és elkezdik csipegetni a nyakát. Ez miért van?

2018. máj. 12. 09:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tolltépésről van szó? Mert akkor:

Kiválthatja a kannibalizmust: zsúfoltság, száraz levegő, túl magas hőmérséklet. Kevés mozgás és elfoglaltság révén egyfajta unalom alakul ki az állatokban, mely arra a rossz szokásra vezeti őket, hogy a nyak oldalán, a fartőmirigy és a végbél környékén, később a hason és a combokon is kihúzogassák, lecsípjék egymás tollait, sőt akár ki is tépjenek egymás bőréből. Egyes tenyésztők javulást értek el magasabb fehérjetartalmú takarmánnyal és bőséges, változatos zöldtakarmánnyal. Zöld kötegek felakasztása, szemestakarmány begereblyézése az alomba további lehetőség, hogy eltereljük az állatokat ettől a rossz szokástól.

2018. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Te is kezdj el veszekedni velük :D nem viccelek, mamám ha látja hogy bántják egymást kimegy és kiabál velük :D nem hiszed el de látszik rajtuk hogy megijednek és abbahagyják, pedig szerintem a világ két legostobább állata a tyúk és a galamb :D
2018. máj. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen arról. Nagy óluk van, szóval nincsenek összezsúfolva, viszont az igaz, hogy a meleget nem szeretik, mindig árnyékban vannak. Köszi a választ! :)
2018. máj. 12. 09:57
 4/13 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Ijesztettem én is, elkezdtem hörögni. :D XD
2018. máj. 12. 09:58
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Mert olyanok, mint a nők. Ha egynél többet összezársz valahova egyből elkezdenek kavarni, keverni, kibeszélni egymást, kombinàni és végül összeverekedni.
2018. máj. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jogos :D
2018. máj. 12. 10:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a JOLOVIT-ot, vitaminhiányra kell nekik adni.
2018. máj. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A tyúkoknak van egy úgynevezett "csípésrendjük": a domináns tyúk megcsípheti az alatta lévőt, de az alárendelt tyúk nem támadhat vissza. Általában ez a csípésrend akkor alakul ki, ha nem ismerik egymást a tyúkok, vagy ha új tyúk kerül közéjük. Pár hétig eltarthat, amíg kialakul a hierarchia, ekkor gyakoribbak a csipkedések, utána ritkábbá válnak, de nem szűnnek meg teljesen, mert meg kell néha erősíteni a sorrendet. A kakasoknak más a csípésrendjük, a legalárendeltebb kakas is az "alfa-tyúk" (a hierarchia élén álló tyúk) felett áll.

(Etológiakönyvekben biztos van erről részletesebb információ, én is etológiából tanultam erről egyetemen)


Ha összeszokott csapatról van szó, nem érkezett új tyúk, és gyakoriak, durvák a csípések, akkor viszont lehet már gyanakodni a korábban felvetett problémákra is, mint a hely- vagy táplálékhiány. De addig, amíg nem véresre tépik egymást a tyúkok, szerintem csak a hierarchiában elfoglalt helyüket érvényesítik.

2018. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az igen. :D

Köszi utolsó, Sokat segítettél. :)

2018. máj. 12. 15:15
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
8-as okfejtése hibátlan, viszont kiegészítésre szorul. Ha egy tyúk megbetegszik, vagy betegségre italó magatartási formákat mutat, azonnal minden más tyúk, még a rangsorban alatta állók is csipkedni kezdi. Ez a csoportosan él állatok viselkedésformája, és a túlélést hivatott szolgálni. A beteg egyed ugyanis amellett, hogy fertőzés gócpontja lehet, a ragadozók figyelmét is felkelti, és ezáltal veszélyt jelent a csoport többi tagjára. Tehát igyekeznek elverni a csoporttól.
2018. máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!