Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem volt kiengedve a papagaj...

Nem volt kiengedve a papagaj 3 eve?

Figyelt kérdés

A paromnak van egy lassan 8 eves nimfapapagaja. Tunemenyes madar,nagyon szeretem.

Viszont van egy kis baj..3-4 eve nem repult,es meg is van az oka.

A paromnak nincsenek szulei mar. Apukaja 2010-ben,mamaja 2013-ban halt meg azt hiszem.

A papagajt utana egyszer engedte ki talan a baratom,de majdnem meghalt. Ossze vissza repkedett,nekirepult az ablaknak.

Emiatt iszonyuan felti ot es azota nem engedte ki.

Szerintem az ennek az oka,hogy ugy erzi akkor tenylegesen elvesztene az apukajat. Mert apukaja tanitotta meg meg futyulni a madarat mikor pici volt,latta meg apuka ot,foglalkozott vele stb...

Latom baratomon hogy o is tudja hogy nem elhet igy a madar meg 20 evet,de azt is latom hogy nem meri kiengedni.

Mit tegyunk?

Letezik olyan repteto ami osszecsukhato es kis helyen elfer?

Az lenne a legjobb megoldas talan.

Egyebkent o is imadja a madarat,rengeteget foglalkozunk vele,jatekokat vasarolunk neki,premium eledelt kap szoval nincs elhanyagolva,csak azert mikor latom szegenyket hogy a racsrol fejjel lefele log,hogy kitudja nyujtani a szarnyacskajat akkor megszakad a szivem.

Szerintetek mit tegyunk?

22/L


2018. jún. 6. 17:11
 1/5 A kérdező kommentje:

Veletlen tettem ide...

Allatokhoz akartam.

Jo magyar belekot mindenbe:)

2018. jún. 6. 17:13
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Kössetek fonalat a lábára, és vigyétek ki a kertbe vagy parkba. A fonálból engedjetek 5-10 métert hogy szabadon tudjon mozogni, de túl messze ne repüljön. Bele fog jönni.
2018. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy mivel nagyon reg volt kezben ezert nem szereti ha nyulkalunk hozza.

Fuj rank akkor.

De amugy meg az arcunkra puszit ad ha odahajolunk a ketrecehez.

:/ Nem tudom mi tevok legyunk.

Mulkor benyultunk a ketrecebe hogy rendbe tegyuk es ahogy menekulni akart a szarnya beakadt a ketrecbe. Alig tudtuk kiszedni.

2018. jún. 6. 17:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a fonál és a park jó ötlet lenne. Pici, vékony lábuk van, és ha teljes sebességgel megindul (nincs hozzászokva se a megkötéshez, sem a tág térhez) akkor akár egész csúnya sérülést is összeszedhet :(


Nekem is nimfám van. Amikor vettünk neki egy párt, akkor véletlenül elszabadult amikor be akartuk tenni a ketrecbe. Kétszer vágódott neki az ablaknak mire sikerült megfogni, de nem lett semmi baja.


Egy ideig be volt zárva a kalitkába, aztán - miután eléggé megszokta a helyet - kiengedtük, és a továbbiakban nem volt probléma.


Mind a kettő szabadon van, csak enni járnak a ketrecbe.


Szerintem jó lenne, ha a kalitkának változtatnátok a helyét a szobában, hogy addig is biztonságban, "kanapéból" fejlődjön a madár helyismerete.


Az ablaknál húzzátok be a függönyt, vagy ha nincs akkor terítsetek rá valami lepedőt. Igyekezzetek úgy megoldani, hogy ha esetleg neki is repülne (ami nem valószínű, de ugye Murphy bácsi azt mondta, hogy...) akkor tompítsa az érkezés erejét.


Ha lehet, vigyétek ki azokat a bútorokat, amik a madár "légfolyosójába" beleérhetnek. Ezalatt azt értem, hogy ha évek óta nem repült, akkor nem is nagyon tud irányt változtatni, még nem elég ügyes, és egy szekrény sarka nem hagy túl szép nyomot, ha belefejelnek.


Vigyázzatok arra is, hogy lehetőleg ne érje meglepetés a madarat (éles, hirtelen hang, fény, ilyenek) amitől bepánikolhat. Üljetek vele egy szobában, jól látható helyen, de maradjatok csendesek, ne zavarjátok. Ne csináljatok semmit (csak beszéljetek úgy a madárhoz, ahogy amúgy is szoktatok, ne legyen változás), ne is tűnjetek úgy, mintha aggódnátok a madárért - ne higgye azt, hogy oka lenne bármiféle aggodalomra.

2018. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem jó, hogy nincs reptetve szegény :( A papgájok, mint minden más madár nagyon igényli a mozgást, repülést. Nekem is van nimfám, már 14 éves elmúlt. Fiatal korában mikor már kézhez szoktattam egy játékával reptettem egyik kezemről a másikra. Eleinte csak azt a kis távot merte megtenni, aztán megpróbált többet repülni, de mivel nem tudta hogyan kell kanyarodnia, korrigálnia a mozgását ő is neki repült a falnak, függönynek. Én amit lehetet kipárnáztam neki, vagy ha láttam neki fog repülni a falnak igyekeztem kézzel elkapni, ösztönössen belém kapaszkodott. Volt mikor könyvek közé repült be, de a tanulós fázis ezzel jár. Idővel szépen lassan megtanult fordulni, rendesen repülni, kanyarodni. Nagyon szeret kinn lenni, ha nyitva is hagyom a szoba ajtaját sosem repül ki, annyira tudja hol a határ. Én azt mondom adjatok neki lehetőséget, időt, hogy megtanuljon repülni, az nem jó neki, hogy benn ül, lehet kicsit meg fogja ütni magát, de repülnie kell. Valami tárggyal amit szeret azzal kezdjétek, egyik kezedből átteszed a másikba, rárepül a kezedre, kezdésnek tökletes. Arra figyelj, hogy a madár figyelmét ne zavarja meg más.
2018. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!