Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hím vagy tojó? (nimfapapagáj)

Hím vagy tojó? (nimfapapagáj)

Figyelt kérdés

Hím nimfák mellé vettünk egy párt, elvileg tojó de már nem vagyunk biztosak benne.

Tudom, hogy nehéz képről megállapítani de nagyon örülnék neki ha valaki tudna segíteni.

Egyébként kb. 1 éves.

A képek:

[link]

[link]


2010. jún. 16. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem hím , a tojóknak csikos a farkuk és a fejük kicsit szürkéssárga
2010. jún. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én is agy tudtam, ezért kezdtem el gyanakodni arra, hogy fiú. :(

Azt hiszem kezdhetek egy tojó után nézelődni...

2010. jún. 16. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem is hím
2010. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem valaki azt mondta, hogy az a narancssárga folt a feje két oldalán dönti el. Az egyiknek világosabb. De lehet, hogy hülyeséget mondtak nekem.
2010. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

nagyon édesek :) nekünk is van egy pont ilyen :)

egyébként az ilyen színűek általában hímek, a világossárgák szoktak általában lenni tojók.

onnan lehet megállapítani egy papagáj nemét, h a csőrénél az a bigyó, ami az orra, az ott ha szürke akk fiú, ha ilyen bőrszínű, akk lány.

2010. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ez a foltos felismertetés se mindig jó...nekem két hímem van...egyiknek sötétebb a foltja mint a másiknak...mégis mind a kettő hím :D
2010. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nimfáim vannak, és a tojó teljesen szürke, és a him az amelyik sárga. Én is ugy tudom, hogy a narancssárga folt az arcukon ami megkülönbözteti őket, de csak akkor jöttem rá, hogy melyik a fiú, és melyik a lány amikor a szürke tojást tojt.:) Gondolom ezek után ő nem lehet fiú.

Én a tiédet is tojónak néztem volna, bár előttem mindenki himnek tippelte.

2010. jún. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ahogy nézem mind a kettő HÍM. és még adnék egy két tippet hogy mit tegyél be a műanyag ülőrudak helyett. valami olyan ágat ami nem mérgező és nem permetezett gyümölcsfa ága.

lehetőleg olyan vastag legyen hogy a körmüket is koptassa kicsit azaz ne ilyen 1 cm vastag legyen.

ha lehet egy csőr koptatót is tegyél fel nekik mert túl fog nőni a csőrük és még egy kis vitamint is visznek be a szervezetükbe ha azt "rágják". és bocs ha a leírtak közül mind benn van csak a képen nem látszik :D

2010. jún. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Csőrkoptatójuk van, ág a kalitka alján van, illetve rendszeresen kapnak fűzfaágat, amit pár óra alatt el is pusztítanak. Szoktak kapni mindenfélét de most tavasszal inkább friss dolgokat. :D

De azért köszi. :)

2010. jún. 17. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!