Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a papagájom a rikácsolásról?

Figyelt kérdés
Kékhomlokú törpearám van, és egyedül tartom. Elég sokat kiabál, mikor unja magát akkor is rákezd, de ez még természetes. Viszont ha kiengedem a ketrecéből, vagy ha idegenek/sok ember jön egyszerre, folyamatosan üvölt. Szokjam meg, mert a fajta jelleméhez tartozik, vagy le lehet szoktatni erről valahogy?

2018. júl. 9. 19:44
 1/6 anonim válasza:
19%
Tedd ki a napra vagy lőd le vagy rakj a ketrecre valami teritőt
2018. júl. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon rikácsol, takard le a kalitkáját.
2018. júl. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom fél szerencsétlen az idegenektől, a szokatlan hangzavartól...
2018. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Mi a fra.ncnak neked az a madár ha ennyire zavar? Azért hogy verde a nyálad hogy neked több száz ezret érő madarad van? Pár nélkül tartassz egy olyan madarat, ami akár 100 évet is megél, gratuálok. A te hozzád hasonló, önző, státuszimbólumként tartók miatt mennek tönkre lelkileg ezek a csodálatos élőlények. Melletted is fogadni mernék pár év múlva tolltépkedős beteg madárrá fog vállni. Le akarod szoktatni olyan dologról ami részéről egy figyelmeztetés. Unja magát mert les.zarod nagy ívben, de párt már nem vagy hajlandó enni mellé me az túl drága volna, igaz? Akkor minek? Inkább ad el én azt mondom, egy állatenyésztő megveszi és a madár is meg te is jobban jártok. A madár újra egészségessé vállhat, neked me gegy gondal kevesebb a kényelmes életedben. Mindneki jól jár. A madártenyésztő meg normális körülményeket tud számára adni, ő is jól jár. Add el a madarat inkább!
2018. júl. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
30%
igaza van az előttem levőnekk
2018. júl. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a roppant hasznos válaszokat. Oka van annak, hogy egyedül tartom, és nem az anyagiak. Illetve nem adom el a madarat, mert szeretem, viszont addig, míg nem vagy/vagytok tisztában vele, mennyit foglalkozunk az állattal, úgy gondolom, ok nélkül vádaskodsz/vádaskodtok. Különben sem dicsekvési szándékkal vásároltam az állatot, hanem mert belehabarodtam a fajtába. Ezt az egy hibáját szerettem volna valahogy megoldani,csak valami bevált nevelési módszerre, tapasztalatra lettem volna kíváncsi, de azzal hogy ezt a kisregényt megírtad, négyes, ezzel sokat segítettél.
2018. júl. 25. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!