Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Két, különböző időben hazahozo...

Két, különböző időben hazahozott tojó nimfa bántaná egymást, vagy jól meglennének?

Figyelt kérdés
Június óta van egy tojó nimfa papagájom, de csak most engedhettem meg magamnak egy akkora kalitkát, amiben ketten is lehetnének. Szeretnék neki egy társat, hogy ne legyen magányos egyedül, de félek, hogy lehet nem jönnek majd ki jól. Az a kérdésem igazából, hogy két, eltérő időben hazahozott egynemű madár jól kijöhet egymással? (Tojót szeretnék mindenképpen)

2018. aug. 23. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt sajna nem lehet előre tudni, de álltalában jól meg vannak. Hímet is vehetsz, a fiókák megelőzhetők.

Mielőtt összeismerteted őket, ne felejtsd el karanténba tenni az új papagájt!

2018. aug. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hogy előzhetők meg a fiókák?
2018. aug. 23. 14:24
 3/4 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy ne rakj be nekik odút! Ha a kalitka aljába mégis tojna a tojó, vedd ki a tojást vagy rázd össze. Ennyire egyszerű. :)
2018. aug. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Először ajánlatos szoktatni őket egymáshoz. Két külön kalitkba helyezni őket egy helyiségben. Lassan közelíteni a kalitkákat egymáshoz(napról napra közelebb), aztán megpróbálni egybe tenni őket. Nem tudom, hogy működik, hím-tojóval próbáltam csak, azonos neműekkel nincs tapasztalatom.
2018. aug. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!