Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van 2 tojó nimfám. Nem jönnek...

Van 2 tojó nimfám. Nem jönnek ki jól egymással. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van 2 nimfa tojóm(az egyik Lulu a másik kókusz) Egy kalitkában vannak, régebben nem volt semmi baj. Van egy hinta amit mindig használnak, együtt alszanak, de azt vettem észre, hogy gyakran összekapnak valami miatt.Kókusz leszáll a hintáról és a Lulu elkezd ordítani valami olyan frekvencián, hogy megsüketülök. És amikor együtt ülnek egy ilyen rúdon akkor Lulu mindig magyaráz meg ordít Kólusszal.

Szeretem amikor csiripelnek, eddig nem volt semmi gondom velük (április óta vannak meg) de Lulu most nagyon durván hangos, letakarom őket és még akkor is folytatja.

Mit tegyek?



2018. aug. 9. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a kalitka mérete a gond, a visítás meg az unatkozás miatt van.A tojók nem csiripelnek, inkább csak füttyögnek.Ha dallamos fütyülést hallassz, akkor az hím.

A letakarással nem oldassz meg semmit, a visítással nemtetszésüket fejezik ki.Engedd ki a szobába repülni őket, a nimfák nem kalitka madarak!

2018. aug. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ki szoktam engedni őket, majdnem egész nap kint vannak:)Most egy kiülőt akarok csinálni nekik mert a mindig karnison vannak.

Pvc csövekből jó nekik?

2018. aug. 10. 11:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt örömmel hallom. :)

A kiülőt inkább faágakból csináld, így a körmük is kopik és rágcsálni is tudják.Legjobb a gyümölcsfák ága, de csak vegyszer mentes ágakat használj!Legyen közte vastagabb ág is a körmük miatt.

2018. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Okés, köszi 😊
2018. aug. 12. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!