Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A féléves hullámos papagájomna...

A féléves hullámos papagájomnak a viaszoshártya legalsó része olyan mintha ki lenne száradva. Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Változatos étrende van, kap vitamin cseppeket (nincs lejárva) zöldséget, gyümölcsöt, magkeveréket, külön zabot és fürtös kölest is.
2008. nov. 4. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy semmi különös, csak "levedli". Ha a lába is olyan akkor atkára lehet gondolni, és akkor kezelésre szorul. De attól hogy egy kicsit száraz egy része, még szerintem nem kell aggódni. Az én papagájaimnak is volt ilyenje, és utána szép sima lett.

Sajnos egy régebbi papagájomat atka miatt veszítettem el, és ráadásul szerintem az én hibám, mert túl sok orvosságot tehettem a csőrére, amit az orvos írt fel. Talán még kicsi voltam a gyógyításhoz akkor.

2008. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megnéztem, a lába nem olyan, viszont kicsit a csőre is kezd csíkozódni. Én azt hittem hogy ez csak öreg madaraknál foldul elő. Vagy ez már betegség akkor?
2008. nov. 4. 19:11
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor pedig nagy valószínűséggel vitaminhiány, olaj, zsírhiány.

Vegyél a boltban hidegen sajtolt olivaolajat, és cseppents egy kicsit az ételadagolóba, ahol benyúlik a kalitkába.

Ez egy orvosi tanács, vaolt mikor a papagájom tépte a tollát és szarusodott a lába és a csőre.

2008. nov. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!