Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A diót melyik madár eszi úgy...

A diót melyik madár eszi úgy meg, hogy szabályosan ketté töri?

Figyelt kérdés
Ma érdekes jelenségre lettem figyelmes, nagyon sok dió lukas, de olyat még nem láttam, hogy szabályosan ketté legyen törve és úgy eszi ki valami a dióbélt. Milyen madár lehet az? A lukas diót sem tudom melyik csinálja, mivel varjút egyet sem látni, hallani.
2018. okt. 7. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyakran láttam olyat hogy a varjú szándékosan a kemény úttestre ejti a diót és az kettétörik.
2018. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont ma láttam, ahogy a varjú töri meg az aszfalton és a villanyoszlopon a diót. Én sem hallottam varjakat meg még nem is nagyon láttam, csak a kopácsolás miatt néztem fel. Egyébként a mátyásmadár is viszi tőlünk a diót a földről...
2018. okt. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is varjút láttam, hogy az a betonra dobja a diót. Nem tudom, hogy a csóka csinál még ilyet.
2018. okt. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Madarak is használják a technológiát , leejtik a főútra rámegy a kocsi leszállnak elviszik .
2018. okt. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A varjúfélék valóban olyen okosak hogy rájönnek hogyan tudják feltörni a diót...
2018. okt. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam szajkóra, mert azok is vannak a közeli erdőbe, hallani a "csúnya" hangjukat. Köszönöm.
2018. okt. 7. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!