Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hol lehet, illetve inkább hol...

Hol lehet, illetve inkább hol érdemes papagájt venni?

Figyelt kérdés

Sajnos tegnap meghalt kis hullámos papagájom 12 év után.

Nem azonnal akarok beleugrani egy következő kisállat vásárlásba, mert eléggé megvisel szegénykém elvesztése, idő kell még.

De maga a kérdés azért született meg, mert őt egy nénitől kaptam mikor a mamámnál voltam -a néni már régóta tartott madarakat és megtanította/elmondta az alap dolgokat, utána meg könyveket olvastam a tartásról. Nem igazán ismerek tenyésztőt a környéken, ahogy megbízható állatkereskedést sem és azt sem tudom, hol jobb a vásárlás (pl. genetikai tényezők miatt).

A "környék" számomra a Szeged-Pécs vonal lenne, de relatív közel eső terület is szóba jöhet. Hullámos és nimfa papagájokkal foglalkozó tenyésztők vagy állatkereskedések érdekelnének, illetve az azokkal kapcsolatos tapasztalatok.


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2018. okt. 3. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kisállat kereskedésből semmiképp ne vegyél, a rossz tartási körülmények és a hozzánemértés miatt nem túl hosszú életűek. Ja meg ugye aki papagájt tart, nem ért hozzá, de gondoskodik róla, hogy legyenek fiókák, mert jadecukik, aztán leadják kisállat kereskedésekbe.

Facebookon rengeteg madaras csoport van, naponta tesznek fel hozzá értő emberek és tenyésztők hirdetéseket országosan. Ott biztosan fogsz találni. :)

2018. okt. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Pont az ilyenek miatt kérdeztem -de akkor kb jól éreztem, mi a helyzet. Tudom, bármikor benne van, de nagyon nem hiányozna, ha fiatalon meghalna a kezem alatt egy kisállat (bármilyen is legyen).


Köszönöm a tippet, megnézem mindenképp. :)

2018. okt. 3. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy az első válaszoló is írta: kereskedésből semmiképp. Vannak tenyésztők, tőlük érdemes. Nem szaporítóktól!
2018. okt. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a segítséget! :)

Ment a zöld mindenkinek.

2018. okt. 4. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!