Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez miért csinálja kismadár?

Ez miért csinálja kismadár?

Figyelt kérdés

A ház védett sarkára fészkelt egy kis madárpár. A kismadarak már kikeltek és hamarosan el is hagyják a fészket, de a fiammal érdekes dologra lettünk figyelmesek.

Azt már tudtam más természetfilmekből, hogy a madarak nem piszkítanak saját fészkükbe. de ilyet nem láttam még.

Az egyik szülő, miután visszatért a fészekhez, természetesen nagy csivitelés várja. Megeteti az egyik fiókát majd 2 méterrel arrább repül. A fióka megfordul, kidugja a kis fenekét és mintha elkezdene "tojni".Az madárszülő erre visszaszáll és elcsípi a kakit, ami a kismadárból kijött és elrepül vele.

Ezt miért csinálja?


2010. jún. 24. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

talán, hogy a ragadozók ne érezzék

de ezt csak feltételezem

2010. jún. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt csinálja minden madárszülő elviszi a fészek közeléből. Nálam a villyaóra tetején fészkelnek és a fészek közelében nincs kaki. A fészekben meg soha.
2010. jún. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy ez csak ennek a madárnak a sajátossága?


Nálatok az milyen madár?

Tudnál képet betenni?

2010. jún. 24. 20:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Általában nem látod, mert zárt odúban fészkelnek, de a széncinegék is teljesen tiszta fészket hagynak maguk után. A szülők "pelenkáznak". A fecskék fiókái pl. megfordulnak és kifelé piszkitanak, ezért kell a fészek alá deszka (fecskepelenka).
2010. jún. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, ilyet már én is láttam, hogy kifelé kakilnak. de hogy elviszi a kakit az anyamadár????
2010. jún. 24. 22:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Mind a kettő, a tojó és a hím is elviszi, a fészeknek tisztának kell maradnia. Nagyon sok énekesmadár ezt teszi.
2010. jún. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!