Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet tartani varjút úgy,...

Lehet tartani varjút úgy, mint egy galambot?

Figyelt kérdés

Ugye mi úgy tartottuk a galambokat, hogy kiskoruktol neveltuk, etettuk, aztán mikor nagyobbak lettek ott maradtak, mivel tudtak, hogy nálunk van kaja. Szelídek voltak, így meg is lehetett őket fogni, este a galambducban aludtak.

Lehetséges lenne egy varjat így tartani? Nem kalitkaba zárni, hanem felnevelni kiskorától és hatha itt marad. (Úgy tudom a dolmányos varjú nem védett, lehet tartani, de ebben nem vagyok biztos)


2018. okt. 30. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de teljesen más lesz, mint egy galamb.

Minden varjúféle kivételesen intelligens és kifejezetten egygazdás. Az idegeneket ki nem állhatják, már kamaszkoruktól fogva, mivel monogám fajok, életre választanak párt, öregebb korukra pedig nagyon agresszívek tudnak lenni az ismeretlen emberekkel.

Nagyon hangos, sokat "pofázó" madarak, folyamatosan sertepertélnek, mindig csinálnak valamit. Iszonyatosan erős csőrük van, amivel bármit szétszednek, és meg is teszik. :) Rengeteg foglalkozásra, 0-24-es felügyeletre van szükségük. Olyan, mintha 20+ évig lenne egy 3-4 éves gyereked, aki mindig aktív, folyton mozgásban van, le sem szakad rólad.

Hatalmas feladat, sok-sok önfeláldozással jár. Lehetőleg egy nagy, legalább 3×3 méteres, kültéri röpde kell, ahol tarthatnád.

2018. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Altalában elmennek ha párba állnak. Csókafiókák voltak nevelve nalunk,de elmentek,pár napig visszajártak,de aztán annyi. Szóval kb.nincs rá esély

Esetleg befogadni egy tartósan sérültet

2018. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja amúgy abszolút teljesen másak mint a galambok. Először galambokat mentettem az első varjúfélénel lehidaltam hogy mennyire más. Kis ördögfiókák. 10ből 9x sajnos az a vége h tovabbadjak őket mert nincsenek felkészülve arra h milyen egy varjú
2018. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Régen szarkákat neveltünk fel kiskoruktól, hármat. Kézből ettek, szabadon voltak. Amikor felnőttek elkezdtek eljárni egyre hosszabb időre. Aztán már csak hébe hóba jöttek haza, amikor pedig párt tálaltak végleg eltűntek. Nem tekintették az embert párjuknak, fajuknak bár ez attól is lehet, hogy hárman voltak. Amúgy okosak és ravaszak, tőlünk nem féltek soha csak hát a természet visszahívta őket oda ahová valók.
2018. okt. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!