Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A varjú ki tudja bontani a diót?

A varjú ki tudja bontani a diót?

Figyelt kérdés
Fel tudja törni a csőrével?Van sok dióm, télen látom, keresgélnek kaját.Adnék nekik belőle, más madarakat is etetem.
2018. nov. 23. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A csőrével nem igazán tudja feltörni,,de tudod mit szoktak ?

Felviszi a diót a levegőbe vagy felrepülnek egy lámpa tetejére és onnan az aszfaltra vagy betonra ledobják a diót,,és ezt addig csinálják amíg szét nem törik a dió..

2018. nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

De ha gondolod,,törhetsz nekik diót,ha nincs a közelben aszfaltos rész,,vagy beton..

nem kell megpucolni,,csak repeszd meg,hogy nekik könnyebb legyen utána már kiszedni az étket belőle.

2018. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tabaki ***** válasza:
100%
Nem a csőrével töri fel, hanem magasról leejti, és a törmeléket szedi fel. Amikor nincs hótakaró, érdemes kipróbálni, szerintem örülni fognak. Vagy te magad törd össze a diót, és úgy rakd ki.
2018. nov. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak madarak, akik télen előszeretettel törik a diót a csőrükkel is (cinke, meggyvágó, erdei pinty, csonttollú, harkály stb). Ám ez nekik nem játék, hanem plusz munka. Az előre tört csonthéjúakat nagyon megköszönik :)


A dió viszonylag drága ilyen célra. Zöldségeseknél és takarmány boltban kapni fekete napraforgó magot. 120-250 HUF/kg áron. Ezt is előszeretettel fogyasztják.

Rigó még a pucolt répa, alma héjnak is örül. Bár egészben is szoktam almát kirakni, ott a rohadásra, erjedésre figyelni kell enyhe időben.


Sós dolgot NE rakj ki nekik, megborul nagyon az amúgy is szegényes vízháztartásuk.

Penészes dolgokat sem szabad nekik adni (kenyér haja, ami gyorsan peneszedik).

2018. nov. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Viccelsz? Felröppennek a pózna tetéjére és onnan dobálóznak vele.

Ha etetőbe szeretnéd kirakni, inkább törd meg, jöhet más vendég is. Fontos, hogy ha már egyszer raktál ki enni nekik, akkor tavaszig mindig rakj, mert keresni fogják. Sózott dolgokat ne tegyél ki, de nyers magkeveréket, faggyúgolyót simán tehetsz.

2018. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak a varjú-dió érdekelt.

Többi madárnak van többféle téli eleségem, pl.én csinálok nekik darált marhafaggyús, 9 féle magkeverékes, diós golyókat, magvakat, gyümölcsöt, stb.

Rengeteg cinke, más énekesmadár, de veréb, gerle is jár a kertünkbe lakmározni.

De a varjak az etető közelébe se mennek.Ők a földön keresgélnek.

Nekik nagyobbszemű magvakat szoktam szórni, pl.kukoricát, meg csont nélküli csirkehúst,gyümölcsöket,lisztkukacot, gyászbogárlárvát.De akkor a diót törve adom.

2018. nov. 24. 09:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Törd meg és szórd el az etető környékén.
2018. nov. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó is mondta:egy ici-picit roppintsd meg, és szórd el a földön, ahol keresgélni szoktak.Levelek alatt is megtalálják, feltörik, vagy eldugják. A mentett varjaim simán megtörték a szobában is, bár fogalmam sincs hogy csinálták..
2018. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon felkészült vagy! Tök jó olvasni, hogy ilyen allatbarátok vannak :)
2018. nov. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!