Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet elérni, hogy...

Hogyan lehet elérni, hogy barátságos szarka (vagy más madár) lakjon a közelemben?

Figyelt kérdés
Nem akarom kalitkában tartani, de jó lenne ha magamhoz tudnék szoktatni egyet. Van erre mód? Kikeltetni tojást és felnevelni kézhez szoktatva? Lehet tojást szerezni? Létezik tenyésztő?
2019. jan. 25. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha te nevelsz egy madarat, annak már kevés lehetősége lesz a szabadban életben maradni, mert nem tanulja meg tőled, amit a természetben a szüleitől, illetve a többi madártól megtanul. Egyébként könnyen oda szoktathatsz magevőket, ha teszel ki nekik magokat meg vizet.
2019. jan. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha saját neveltetésűt szeretnél akkor be kell szerezned egy nagy röpdét, azon okoból amig az első is mondott.


Sima etetéssel oda tudsz szoktatni szarkát, varjat egyebet már ha van arrafelé. Ha nincs skkor csak a kisebb, kevésbé intelligens, nem kezdeményező, félénk kisebb madarak gyűlnek oda.

2019. jan. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tartsák papagájt vagy pintyet, kanárit röpdében.

Ha te nevelnél fel egy vadmadarat,nem zárhatnád be, de mivel kézhez szoktattad, rengeteg veszély leselkedne rá kint.Mindig nem lennél mellette.

Amúgy az embernek élete során adódik néha olyan helyzet, hogy sérült vagy fióka madarat talál.Legalábbis nekem igen.

Pár évre visszamenőleg összesen 4 varjút, 1 szarkát,5 galambot találtam, meg pár kisebb madarat.

A varjúkat Madárkórházba vittem,szarkát tartottam lakásban pár hétig, majd állatvédőkhöz került, mert nem repült megbízhatóan, így nem lehetett kiengedni.A kisebb madarak egy része sajnos nem maradt meg, volt amelyik szintén madárvédőkhöz került.

Galambok:2 felnevelve és elengedve városi galambok közé, de itt a fióka kb.3 hét alatt megnőtt, tudott enni, repülni.

1 galamb a papagájaim között élte le az életét röpdében, mert nem tudott repülni.

1 nem maradt meg.1 viszont ma is megvan,kb.2 hetesen találtam,tavaly télen, felneveltem, és mivel elengedni nem lehetett, mert tavaszig sok idő eltelt, ezért hely lett neki csinálva, hoztunk hozzá egy postagalamb párt,mikor párja letojt, kikeltek fiókák, ki lettek szokatva a szabadba.

Udvaron is jön a fejemre,kézből eszik.4 fiókát neveltek fel, most még így vannak 6-an.Egyedül ő ilyen szelíd, a többi galamb nem.

De az a véleményem, vad madarat erővel ne akarj szelíddé nevelni, nem lesz jó vége.Mégha talál is az ember, amelyiket csak lehet, vissza kell szokatni a természetes élőhelyére.

2019. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!