Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájotokat milyen...

Hullámos papagájotokat milyen magkeverékkel etetitek?

Figyelt kérdés

Itt is lényeges, hogy a bolt saját márkái nem jók (mint kutyáknál)?

Az enyém most kap külön vitamincseppeket, amiben többféle vitamin van, direkt papagájoknak való.

Emellé nem akarom hogy még a magkeveréke is vitaminos legyen így a Vitakraftot leváltottam a Tescos Brunosra. Régen ha vitaminmentes sima magot akartam a Trópus márkát vettem, de azt már egyik boltban sem találom.

Mi a véleményetek?



2019. jan. 26. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
A Tescós magkeverék sem jó minőségű és sokszor kukacos. Ha jó minőségű magokkal akarsz etetni, Facebook-on csatlakozz papagájos, díszmadaras csoportokba. Ott hirdetnek kölestől kezdve mindent.
2019. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vitakraftosat esznek és még egyéb ezt-azt. Fürtös köles, néha alma, főtt tojás.
2019. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb a változatos étrend, az ideális magkeverék legalább kb. tízféle (de lehetőleg minél több) magból áll. Igaz, hogy a papagáj akkor is eléldegél valahogy, ha csak egy-két fajta magot kap egész életében, viszont ennek az egyoldalú táplálásnak nagyon súlyos következményei lehetnek (pl. elhízás, májbetegség, egyéb hiánybetegségek). Ilyenkor rosszabbul jöhetsz ki az állatorvosi költségekből, mintha az elejétől fogva minőségi keveréket használtál volna, így már csak ezért is érdemes megfontolni, hogy megéri-e ezen spórolni.

A tescos Brunos magkeveréket semmiképpen nem ajánlom, csak párféle mag van benne és nem a legjobb minőségű (már találtam benne földimogyorót is, ami papagájoknak komoly egészségi problémákat okozhat - ha pedig van benne földimogyoró, nagy eséllyel az egész keverék szennyezett és veszélyes).

A legjobb minőségű márka a Versele-Laga. Megbízható, változatos és eddig sosem találtam benne szennyeződést. Én Versele-Laga és Fit+Fun magkeverékeket használok felváltva, ezekből még nem találkoztam rossz minőségűvel. Mindkettőt Fressnapfban veszem. Emellett néha bioboltokban veszek másféle magokat is, amiket ezekhez hozzákeverek.

Ha olcsó megoldást keresel, nézz utána a csíráztatásnak. Nem kell hozzá méregdrágán speckó magokat venni, nem kell hozzá nagy erőfeszítés, ellenben értékes tápanyagokhoz jut belőle a madár.

Ajánlom a "Papagájok takarmányozása" nevű facebook csoportot. Ott a fájlok között találsz egy dokumentumot, ahol össze van gyűjtve, hogy milyen magokat, zöldségeket, gyümölcsöket, csírákat stb. adhatsz papagájoknak, de valószínűleg korábbi posztok átolvasása is segíteni fog.

Ha még bármilyen kérdésed van, szívesen válaszolok. :)

2019. jan. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem, tévedés ne essék! Nem célom a legolcsóbbat venni, sőt!


Azért találtam meg ezt a tescosat, mert nekem a külön vitamincseppjei miatt direkt olyan magkeverék kell, amiben nincsenek hozzáadott vitaminok és ebben nem volt. Ha elfogynak a cseppek állunk vissza a vitaminnal dúsított magkeverékekre.


Meg az lenne még fontos, hogy könnyen beszerezhető helyen legyen, tehát ne internetes rendelős oldalakon.

2019. jan. 27. 12:12
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, facebookom nincs. Köszi az eddigi válaszokat!
2019. jan. 27. 12:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem mostanába lesz 2 MADARAM, 1 TOJÓ ÉS 1 HÍM!!! (Bocsi, benyomódott a caps lock.) Hullámosok, szép színesek, tenyésztőtől. A tescós is jó, tapasztalataim szerint soha nem kukacos, nem fertőzött meg semmi, mert az is jó minőségű, főleg a Versele-Laga(ja és még nem is drága, mindössze csak 600 Ft az ára)
2019. febr. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!