Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ti hogyan szoktattátok kézhez...

Ti hogyan szoktattátok kézhez a papagájotokat?

Figyelt kérdés
Hullámos papagájom van most 1 éves és ha jól tudom fiú.

#hullámos papagáj #most 1 éves #ha jól tudom fiú
2015. aug. 11. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy kezdtem, hogy nagyon sokat mondtam neki, hogy Pityuka vagyok. Közvetlenül a rács túloldalán, hogy szokjon. Aztán később óvatosan benyúltam a kalitkájába közben, és az ülőrúdról a körmébe akasztva a vízszintesen tartott mutatóujjamat, átvettem az ujjamra (bent a kalitkában). Minden nap, hetekig gyakoroltunk. Aztán volt úgy hogy nyitvahagytam az ajtót, és leugrott az ajtónyílásba, és onnan ugrott az ujjamra. Aztán később szabadon röpködött a szobában, harsogva, hogy "Pityuka vagyok".

A magasra feltartott kezem mutató ujjára mindig odaszállt. De onnan a vállamhoz repült, és ha kedveskedni akart, a fülemet etette visszaöklendezett hántolt kölessel. Illetve a hajamat, tisztogatta. Sötétedéskor mindig visszaszállt a kalitkájába, ha az éhség hamarabb vissza nem vezényelte...

2015. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi.

Egyébként addig már eljutottunk hogyha nyitva hagyom a kalitka ajtaját akkor ha akar kirepül de este mindig nekem kell elkapnom és visszaraknom mert magától nem megy vissza.

És elrepül hogyha nyúlok felé szép lassan.

2015. aug. 11. 15:01
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és naponta hányszor mennyi ideig mondtad neki hogy "Pityu vagyok"?
2015. aug. 11. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Naponta vagy 500-szor. Negyed óra minimum.

És először a kalitkában bent kézre szoktattam, utána eresztettem majd ki...

Csináltam egy széles-szájú cserépben ücsörgőfát is neki, mert rendszeresen a függöny felső szélén tanyázott, és onnan potyogtatott, míg a fája meg nem lett...

2015. aug. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. aug. 12. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!