Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért eszik a papagájaim az...

Miért eszik a papagájaim az újságot? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Az van, hogy a hullámosaim alá általában újságpapírt rakok, és takarításkor azt cserélem. Ám azt vettem észre, hogy mostanában egyfolytában a földről esznek, az újságpapírból meg egy jelentős darab hiányzik.

Egyszer volt már ilyen, akkor lecseréltem pár hétig az újságot pellet alomra, meg vettem is nekik egy új játékot, hátha unatkoznak, azzal van a baj.

Ezek után egy darabig fel is hagytak ezzel a szokásukkal, de most újrakezdték.

Miért csinálják ezt? Mit tudnék tenni?


2019. márc. 3. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Tegyél be nekik rágcsálnivaló vastagabb hajtásokat.
2019. márc. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk ne rakj alájuk újságpapírt! A nyomdafesték mérgező számukra! Zsírpapírt vagy madárhomokot tegyél alájuk.
2019. márc. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rendes madárhomokot kell tenni alájuk, nem újságot... (madárhomok nem egyenlő a játszótéri, építészeti stb. homokkal)
2019. márc. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk vagy azért, mert Ciccolináról szóló bulvármagazint tettél alájuk (nem csodálnám, ha zabálják), vagy csak szimplán grafománok. De valójában az újságpapír valóban mérgező, a nyomdafesték nehézfémeket tartalmaz.
2019. márc. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem tesz jót nekik, ennek ellenére az enyémek is rákapnak időnként, pedig nagy röpdében vannak, homokjuk is van, rágcsálnivaló is bőségesen, néha mégis az az érdekes, amit nem szabad, nem tudom, miből van a gyomruk, bár szerintem az enyémek nem nyelik le, csak cafatokra tépkedik. Azt megteheted, hogy ne engedd őket sehogyan sem hozzáférni.
2019. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
E egy nagy baromság, nem mérgező nekik, nekem évek óta nem volt sose ilyen problémám. Az újságra tegyél homokot
2019. márc. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Igen, tudjuk és folyamatosan tapasztaljuk, hogy te nem értessz a papagájokhoz, csak írod a baromságokat minden papagájos kérdésnél!
2019. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!