Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídítsek meg 2 fiú...

Ertzum kérdése:

Hogyan szelídítsek meg 2 fiú hullámos papagájt?

Figyelt kérdés

Minden nap nézegettem, hogy hogyan kell tartani papagájokat, először nimfát akartam de mindenhol azt írták, hogy kezdésnek a hullámos papagáj jó.

Kaptam is 2 fiú papagájt, nem szerettem volna fiókákat, s ezért lett inkább 2 fiú.

Ahol nézegettem a szelídítést ott mindig csak 1 papagájt írt írt le nem kettőt és ezért írtam ide a kérdésemet.



2019. márc. 20. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

A nimfa is tökéletes kezdő madarasnak, illetve, vehettél volna ellenkező neműeket, mivel a fiókák megelőzhetők.

Két papagájt is ugyanúgy kell szelidíteni, mint 1-et, vagy 10-et, ezért nem írják sehol. Ha letelt az 1 hét, kiengeded őket és kajával a kezedben magadhoz csalogatod. Türelem játék. :)

2019. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Okés
2019. márc. 20. 19:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első pár napban ne nagyon zavard őket, hagy szokják az új ingereket.

Miután már nem kapnak tőled szívrohamot, beszélj hozzájuk. Mesélj nekik mesét, énekelj, ismételd a nevüket, hogy azt is szokják. Egy hét után ki lehet őket engedni, beszélj hozzájuk és mindig mennj közelebb hozzájuk (addig míg nem repüllnek el, de látványosanizgatottabbak (totyorognak, csipognak)). Aztán ha közelebb engednek, kínáld őket kajával a kezedben.

Én így csináltam, nekem is kettő van, két tojó. Most már ott tartunk (allig egy hónaptól) hogy habár nehezen, de felülnek az újjamra :D A napokban lesz kész a nagyobb ketrecük és akkor jön hozzájuk még két hím

2019. márc. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nimfa és a huli is tökéletes kezdő madár. Szelídítéshez nekem eddig a nasik beváltak, de nem egyforma tempóban szelídül mind, szóval egységes recept nem lesz. Van, amelyik könnyebben barátkozik, van, amelyik tartózkodóbb. Amúgy nem balhéznak egymással?
2019. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbáld mindennap a kalitkába nyúlva egy marék maggal kézből etetni őket. Ha már több napja falatoznak a kezedből, akkor már szelídek. Ezzel a módszerrel 1 hét alatt kezesek lesznek!

Nekem ez vált be a többéves madarászásom alatt. :):) Most is van kettő, zöld csajszi és kék f szi(alias kék hím és zöld tojó madár). Hullámos párocska. Szépecskék, valamint szelídek. Beszédet már a kezdetektől utánoznak, bár a hím több szót tud, azért a tojó is szajkózik 1-2 lakáson belül gyakran halott szót. Tavaly tavasszal hoztuk őket egy börzéről!

2019. márc. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!