Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meg haragszik rám a Hullámos...

Meg haragszik rám a Hullámos papagájom?

Figyelt kérdés

Ma 18:00kor kiengedtem, de nem akart visszamenni. Fél óráig repdesett, és 18:30 körül ráállítottam (mármint a papagájt) a kezemre és felülről megfogtam, hogy ne tegyen kárt magában. Tudom, hogy állítólag visszamenne, de én nagyon megijedtem amikor nekicsapta magát párszor a falnak. (első kiengedése volt)


1, Megutálhat ezért? Vagy félni fog tőlem?


2, ez normális hogy nekiment a falnak többször is?


3(nem ideillő kérdés), ha lekapcsolom a villanyt, csak egy gyengébb villany ég akkor jól látnak vagy nam annyira jól?



2019. márc. 16. 18:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Alapból rosszul repülnek, fény nélkül meg pláne. Most nem fogom leírni az egészet, de csináld pontról pontra ahogy az le van írva, rengeteg ilyen forrás van
2019. márc. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mindennapos, több órás reptetésre van szükségük. Az erőszakot mellőzve szimplán meg kellett volna várnod, amíg magától vissza megy. Megutálni nem fog, de mivel első kiengedés volt, így pluszban megijeszthetted. Elég stresszes számára egy ismeretlen helyen röpködni, amíg még nem mérte fel a terepet, ezért repült a falnak. Most hol van? Kint vagy vissza tetted? A villany lekapcsolásával, vagy a fény gyengítésével elálmosodik és elalszik.
2019. márc. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1. Kommentelő, amíg repült, addig fel volt kapcsolva a villany. 2. Kommentelő,Már visszaraktam.

Az a baj már mindent megpróbáltam hogy visszamenjen. Aztán lekapcsoltam a villanyt amikor egy számomra elérhető helyen volt, és elkezdtem a hasán simogatni, észrevétlenül fölényültam és óvatosan megfogtam, és visszaraktam. A kalitkában egy kicsit simogattam, hogy megnyugodjon.

2019. márc. 16. 18:58
 4/16 anonim ***** válasza:
Csak megijedt egy kicsit. Ha nem viszel neki macskát vagy kutyát, aki le akarná vadászni, nem fog megharagudni rád. :-D
2019. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nekem mindig lelkiismeretfurdolásom van ha valakit/valamit megbántok... Megijedtem egy kicsit hogy bedurcázik rám... Holnapután meg veszünk neki párt. KÖSZÖNÖM A KOMMENTEKET!!!
2019. márc. 16. 19:02
 6/16 anonim ***** válasza:
Megbántani nem fogod, ne aggódj. :) Csak ugye, pláne az első pár alkalommal, jobb kerülni számára a stressz helyzeteket, hogy kint is biztonságban érezze magát és ne legyen neki negatív élmény.
2019. márc. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
Öcsémnek van egy hullámos papagája, aki mentett madár (beszökött egy ismerőséhez és nem lett meg a gazdi), ez a madár most a szüleinknél van, és gondolom, az utcai előélete miatt, a kalitkában érzi magát biztonságban, mert ha szabadon is lehetne, akkor is szívesebben van bent. Aztán ő szokott apánkra megharagudni, aki néha kiveszi, és kizárja a kalitkából, ezzel próbálja kicsit arra kényszeríteni, hogy bátran legyen kint, de a madár meg menne vissza, aztán mikor mehet, spurizik gyorsan befelé, és utána agresszíven csipked, amikor apánk megint próbálja őt kiterelni.
2019. márc. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%
#7 A megoldás a fajtárs lehet. A papagájok egyedül nem érzik jól magukat, depressziósak lesznek. Kell mellé egy pár, akivel jobb bizalmi kapcsolatot tud kialakítani és a segítségével nem lesz kalitkamadár.
2019. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%
8-aska, látom, nem olvastad el figyelmesen, amit írtam. Egyébként nem a fajtárson múlik ez a viselkedés, ezt a madarat olyan bajok érték odakint, ami miatt nem szeret kockáztatni, és jobb neki a biztos kuckó, nem minden madár viselkedik így, amíg nincs fajtárs társasága, és nem minden madár békés, amelyiknek van fajtárs társasága. Több, mint 20 év alatt volt alkalmam egy rakás dolgot megfigyelni és megtanulni róluk. Nem volt tervezett madár ez a kis nyavalyás.
2019. márc. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
9-eske! Egy szóval sem mondtam, hogy a fajtárson múlik, mindössze annyit írtam, hogy segítene neki újra biztonságban érezni magát a kalitkán kívül. Rehabilitáció. Így, van egy lelkileg sérült madaratok, akit meg sem próbáltok helyrerázni, helyette felemészti majd a depresszió. Nem csak a fajtárs hiánya miatt, hanem azért is, mert boldogtalanul él egy kalitkában, semmi öröme, semmi történés körülötte, semmi szocializáció. Szökött madár lehetett, mert préda állatok és nem élnek meg kint sokáig. Én kérek elnézést, hogy próbáltam segíteni a madár helyzetén...
2019. márc. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!