Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Mit tegyek egy pár napos...

SOS! Mit tegyek egy pár napos fiókával?

Figyelt kérdés
A kertben találtam, vélhetőleg veréb. Visszarakjam a fészekbe (tudom honnan esett ki), vagy igaz az, hogy a madarak érzik az ember szagát, és nem nevelik fel őt? Szívesen felnevelem én is, de ha visszafogadják, akkor visszarakom, ott biztosan jobb neki.

2019. jún. 3. 14:29
 1/9 anonim válasza:
0%
Ha vissza teszed , akkor kidobják majd.
2019. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy érzik az ember szagát!!!


Tedd vissza, nem fogják bántani :)

Felnevelni nem egyszerű, reggeltől estig etetned kell...

2019. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
20%
Tényleg érzik én is jártam így egy fiókát én is vissza tettem két napra rá már elpusztulva láttam a földön.
2019. jún. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
A fiókák 90%-a nem éri meg a felnőtt kort, ilyen a természet. Nem kell piszkálni a kiesett fiókát, úgysem éli túl.
2019. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#4 Tényleg nem éli túl?

2019. jún. 3. 14:47
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Azért esett ki, mert kilökte az anyamadár. Vagy beteg, vagy gyenge. Nagyon meleg van, valószínűleg már nagyon kiszáradt. Madarat nem lehet cumisüvegből etetni-itatni, a nedvességet a bogarakból nyerik, amiket a szülők szállítanak folyamatosan.
2019. jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem lökte ki, magától esett le, az anya nem volt akkor ott.
2019. jún. 3. 14:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass az előttem szólókra ilyen téren, nincs olyan hogy megérzi a szagot. Amit előttem írtak, hogy visszarakta és újra kiesett, az nem azért volt, mert megérezték a szagot, lehetett simán a fióka gyengesége miatt vagy a testvérek vehemenssége, esetleg az élelemért való túlzott fészkelődés eredménye.


Tedd vissza, ne hagyd a földön. Nem csak azért esnek ki fiókák, mert életképtelenek, ha néz az ember madárkamerákat, láthatja mennyi baleset történik. Ha pedig a másik fióka lökte ki, adj neki újabb esélyt az életre hogy visszateszed, te megteheted ezzel, ami tőled telik.


Aki meg szajkózza hogy a természet rendje így úgy, hagyni kell meghalni a gyengét, az legközelebb gondolkozzon akkor is így, amikor betegséggel az orvosi rendelőben ül, mert ugye a természet rendje szerint vesszen a gyenge...

2019. jún. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ilyen, hogy emberszagú és nem veszi vissza, nem tudom honnan jön, talán gyerekeknek mondhatták a kutyakölykökkel kapcsolatban, hogy ne fogdossák agyon őket.

Próbáld meg visszatenni, és figyeld a szülőket, a fészket, a fiókát. A verebek elég gyakran járnak etetni, tehát nem kell órákat állj, pár percenként odarohannak.

Ha látod, hogy valami nem stimmel, vagy nem jönnek a szülők, akkor esetleg megpróbálhatod megmenteni.

Ha Pest megyei vagy, akkor el tudom intézni, hogy szakértő kezekbe kerüljön a verebed, van egy madármentő, jelenleg is vagy 5 verebet nevel, mentett fiókák.

Ha egyedül akarod megpróbálni, tudnod kell, hogy a veréb az egyik legnehezebb kategória.

itt ez a pár cikk azért

[link]

[link]

a galambtáplálék jó lenne neki, recept: kukoricadarát és grizt fele-fele arányban megfőzni, félkeményre. Ehhez lehet egy kevés sótlan,zsírszegény tehéntúrót keverni. Ezt apró galacsinokban kínálni neki.

Mikor nagyobb, teljesen tollas, repülgetni kezd, meg lehet kínálni magokkal:kanári eleség, esetleg hullámospapagáj.

Szólj ha tudok segíteni.

2019. jún. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!