Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pyrrhura molinae vagy jandaya?

Pyrrhura molinae vagy jandaya?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy újabb papagájt itthonra, de ezuttal valami nagyobb testűt mint ez a két faj. Mindenképp kézzel neveltet akarok majd venni. Az lenne a kérdésem, hogy melyik fajt ajánljátok, melyik játékosabb, emberszeretőbb? Tapasztalatokra lennék kíváncsi elsősorban.

2019. júl. 2. 09:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Bármelyik fajt választhatod, de ne kézzel neveltet vegyél! A kézzel nevelt papagájok az embert tekintik párjuknak, betegesen ragaszkodnak az emberhez, ezért ha nem tudsz 0-24-ben vele lenni, depressziós vagy agresszív lesz, öncsonkításra képes! A szülők által nevelt egyedek is könnyen szelidíthetők, főleg, ha tenyésztőtől, vagy hozzá értő embertől veszed. Papagájokat párban tartunk, a fajtárs kötelező!
2019. júl. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nemnez volt a kérdésem.
2019. júl. 2. 12:56
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Az lehet, de ez a papagáj tartás alapszabálya! Amennyiben ezt nem fogod fel, ne is akarj papagájt, mert szerencsétlen szenvedne a tudatlanságod miatt...
2019. júl. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Van 3 darab hullámos papagájom és 4 katalinom,szóval már késő. Azt hiszem inkább tenyésztőhöz fordulok a kérdésemmel.
2019. júl. 2. 14:08
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Rendben, kérdezz rá egy tenyésztőnél is az egyedül tartásra...
2019. júl. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem azt fogom kérdezni :D
2019. júl. 2. 14:35
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nem akarok vitatkozni, de pár mindenképp kell mellé. Nem fogsz tudni 0-24-ben ott lenni vele vagy 30 éven keresztül. Nem viccből írom, hogy csak párban tartva lehet papagájt tartani. Az eredeti élőhelyükön csoportokban élnek. Te nem vagy képes pótolni a társas viselkedést és kommunikációt, amire szüksége van. Ráadásul agresszió is felléphet a fajok között, bár egy szót sem írtál arról, hogy milyen körülményeket tudsz biztosítani. A papagájoknak mindennapos, több órás reptetésre van szükségük, tehát az összes madaradat ki kell engedned minden nap. Remélem ezt azért megteszed. Én segíteni szeretnék neked, kérlek gondold át, amiket leírtam.
2019. júl. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet a kérdésemre válaszolni!? Miért kell olyat válaszolni amit senki sem kérdezett. Tudom, hogy a csapból is ez folyik, hogy jaj kell pár mer széttépi magát stb. Ha ennyire érdekel, hogy milyenek a körülmények, akkor tessék: 17 éves lány vagyok,magántanuló, biológusnak készülök. 12 éves koromban kezdtem el tartani állatokat, most 5 féle hüllőm, 2 féle madaram, teknősök, a mostani papagájaim, sok féle csótány és tücsök van CSAK a szobámban, ami 30négyzetméteres padlásszoba beüvegezett erkéllyel. Az udvaron lévőket inkább nem sorolnám fel. Nem rég halt meg a csókám(autó baleset) , amit én mentettem meg mert kiesett a fészekből. Én neveltem fel és soha nem volt semmi baja. Nem voltak fajtársai itt a közelben, de nem ment el tőlem hiába engedtem szabadon. A leendő papagájomra időm mint a tenger, és az egész szoba és erkély ahol lakhat. Ha mindenki más tarthat egyedül jákót, arát vagy kakadut, akkor én is készen állok egy ilyen madárra is. Őt legalább nem fogja elcsapni egy kamion mert nem mehet ki a szobából. A kérdésem pedig arról szólt, hogy melyik fajt érdemes választanom,nem kioktatást kértem. Tapasztalatokat, amiket majd magam is szeretnék gyűjteni.
2019. júl. 2. 22:48
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem lehet a kérdésedre válaszolni, mert értetlen vagy! Segítenék választani, ha úgy is állnál a dologhoz, ahogy illik. Alap, hogy utána olvasunk a tartani kívánt állatnak és csak akkor tartunk olyat, ha biztosítani tudjuk a megfelelő körülményeket. Aki egyedül tart arát, jákót, kakadut vagy bármely másik fajt, az ugyanolyan önző és tudatlan, mint te. Látod milyen önző az ember? Csak azért, hogy babusgathasd, betegesen ragaszkodó legyen és hangot utánozzon, képes lennél megfosztani a számára különösen fontos pártól, ami az életébe fog kerülni. Képzeld magad a helyébe, egy papagájjal kéne leélned az életed, senki mással nem kommunikálhatsz, csak vele, aki nem is ért téged. Most még oké, hogy van időd rá, de a későbbiekre is gondolni kell, gondolom dolgozni csak fogsz a későbbiekben. Ömlik belőled az egoizmus, de arra nem gondolsz, hogy szerencsétlen állatnak mi lenne a legjobb. Most még játszod a mindenttudót, aztán ha beüt a krach, majd jön a következő kérdésed, hogy miért tépi a tollát, miért van kussban egész nap, miért rágta le a lábát, vagy miért támadja meg a családtagjaidat. Ismétlem, segíteni próbálnék. Ha nekem nem hiszel, olvass utána a papagájoknak és az ő érdekét tartsd szem előtt.
2019. júl. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben, tanultam a leckéből. Nem teszek fel ide több kérdést.
2019. júl. 3. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!